Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz AMG Hammer patřil mezi nejrychlejší auta své doby. Vzniklo 12 kusů, jeden může být váš

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Mercedes-Benz AMG Hammer patří nejzajímavější vozy známého úpravce. Vznikl ještě v době, kdy AMG nebylo "oficiální sportovní divizí" značky.

První Hammer byl představen v roce 1986. Zjednodušeně řečeno šlo o Mercedes W124, který však prošel rukama expertů u AMG. Hlavní novinkou byla výměna motoru - zákazníci mohli mít tři, ve všech případech šlo o atmosférické osmiválce s objemy od pěti do šesti litrů. AMG navíc přidalo agresivní bodykit. A pochopitelně upravilo techniku a podvozek.

Úprava byla k dispozici pro sedan, kupé i kombík. Mimochodem, čtydveřové provedení bylo ve své době nejrychlejším sedanem planety. Dynamikou se Hammer mohl údajně rovnat i se supersporty, jako bylo Lamborghini Countach.

Asi už tedy tušíte, proč auto dostalo označení Hammer. Ve vrcholném provedení s šestilitrem tohle "kladivo" poskytovalo výkon 381 koní a 542 N.m točivého momentu. Akcelerace z klidu na stovku zabrala pouhých 5 sekund a maximálka činila 300 km/h.

A právě jeden exemplář vrcholné verze, navíc v mimořádně přitažlivém dvoudveřovém provedení, údajně jeden z pouhých 12 vyrobených kusů, můžete mít.

Vůz totiž míří do dražby aukční síně RM Sotheby’s, která se uskuteční 24. října v Londýně. Auto bylo vyrobeno v roce 1992, ale poprvé bylo do provozu přihlášeno až o tři toky později v Japonsku. V roce 2014 se dostalo do Nizozemska, od roku 2017 jej vlastní současný majitel. Ten jen nabízí s 77.500 km na tachometru.

Jestli máte zájem, připravte si miliony. Pamatuji si, že před nějakými třemi lety se podobný exemplář prodal za přibližně 4 miliony korun.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme