Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Citan 2016: Vylepšený motor a další novinky

Michal Fokt Michal Fokt 29. 10. 2015 • 16:38
25
3
Zobrazit náhledy (25)
mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz mercedesbenz
Německé Kangoo hlásí změnu pro verzi Citan 112 s benzinovým motorem, inovace se ale dotkly i dalších oblastí.

Mercedes-Benz věnuje modelu Citan spoustu pozornosti, co chvíli přichází s nějakým vylepšením. Momentálně se týká zejména jediné benzinové verze v modelovém portfoliu, kterou je Citan 112. Přeplňovaná dvanáctistovka dosud měla 84 kW a 190 N.m, nově disponuje v rámci modelového roku 2016 funkcí, která po dobu až 20 sekund na druhý, třetí a čtvrtý rychlostní stupeň dokáže při kickdownu zvýšit točivý moment na 205 N.m. Nabídku pro Citan 112 dále rozšiřuje šestistupňová dvouspojková převodovka, u níž Mercedes slibuje spotřebu na úrovni verze s manuálem při komfortu automatu.

Změnami prošly i naftové motory. Osobní verze Citanu splňují normu Euro 6 od června a užitkové verze lze mít kompatibilní s normou na přání. Mercedesu stačí ke splnění klasický katalyzátor bez AdBlue, specifikace Euro 6 mají oproti původním plošně zvýšen točivý moment o 20 N.m a pohybují se tedy od 200 do 260 N.m, zatímco výkony zůstávají beze změn ve spektru 55-81 kW.

Drobných změn dostál přístrojový štít a rukojeť ruční brzdy, zatímco páté dveře mají nové vnitřní madlo, usnadňující zavírání. Citan má také jednodinové rádio s navigací. Nechybí bluetooth, přípojky USB a AUX, slot na SD kartu nebo možnost přijímání signálu digitálního rádia. Poslední novinkou je změna jména - osobní verze nyní ponese označení Citan Tourer, čímž dojde ke sjednocení názvosloví s Vitem.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - mariov8
Kupte si rendlíka
| 30. 10. 2015
První Citany už dnes mají přes 300 000km. A nejsou s nimi žádné problémy.

Zrovna i ty jednoduché Renaulty vždy fungovaly. Mercedes-Benz si je vědom rizika spojeného s tímto produktem, (i spojením Renault Kangoo - Mercedes-Benz) a kvalitu si hlídají zaměstnanci Daimleru na místě, dokonce bych řekl, že díky této spolupráci se i kvalita vozidel Kangoo zvedla výše.

Od Euro5 i ten K9K 1,5dCi není časovanou bombou. Citan měl od začátku jinak laděný motormanagement, řazení, podvozek, palubní desku a spoustu méně viditelných drobností k tomu. No, možná těch změn mohlo být i více ale jsme v segmentu, kde každá firma tlačí na snížení ceny o poslední korunu. Ani mercedes nebude v tomto segmentu produkt zbytečně prodražovat.
Kupte si rendlíka
| 29. 10. 2015
Hm, máme Citan ve firmě, 110 000 bez poruchy.
Avatar - Ada je zase tady
Kupte si rendlíka
| 29. 10. 2015
vysoká poruchovost a nízká životnost zaručena 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku