Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz CLC a Eva Padberg: první společné foto

Ondřej Láník
Diskuze (9)
Přední modelka Eva Padberg a nový Mercedes-Benz CLC jsou hlavní postavy plakátu pro Mercedes-Benz Fashion Week Berlin, který se uskuteční na konci ledna 2008.

Motiv, který bude propagovat v prvé řadě významnou akci světové módy, bude použit na plakáty, bilboardy a další propagační materiály týdne módy v německém hlavním městě. Záměrem zadavatele bylo ale také vzbudit zájem o nový model (auta). Vlající róba Eva Padberg překrývá většinu auta.

Mercedes-Benz CLC není od základu nový model, ale přepracovaná verze současného třídveřového céčka. Asi 1100 nových a pozměněných dílů způsobilo, že příď vypadá jako u nové generace sedanů třídy C, ale uvnitř je známý základ SportCoupé třídy C. Z neviditelných komponent je nové mj. sportovněji působící řízení, ale předpokládá se i zavedení nových motorů. Mercedes-Benz zatím oficiálně přislíbil verzi CLC 200 Kompressor s motorem 1,8 l (135 kW), který bude mít o 10 % nižší spotřebu paliv než jeho předchůdce. Méně než 7 litrů na 100 km bude potřebovat nové kupé CLC 160. Jeho výroba začne v Brazílii již brzy, aby se první vozy do Evropy dostaly už na jaře 2008. Britové mají přislíben nový Mercedes během letošního června.

Ondřej Láník
Diskuze (9)
Avatar - ZiP2150
10. 1. 2008 20:22
DALSIA FOTO
[odkaz]
Avatar - "neregistrovaný"
9. 1. 2008 15:07
Vliv vcerejsiho dokumentu
o Albertu Speerovi, tohle jmeno mi prislo na mysl, kdyz jsem uvidel tu modelku: Eva Braunova. Ten styl a to cerne auto primo evokuje vzpominku na "dokonalost" 3. rise ;-\ ;-\