Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Trucks investuje do vývojového a testovacího centra

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 6. 2018 • 09:33
5
Mercedes-Benz Trucks hodlá investovat kolem 50 milionů eur do centra pro vývoj a testování užitkových vozidel ve Wörthu.

Téměř přesně před deseti lety bylo ve Wörthu slavnostně otevřeno centrum pro vývoj a testování užitkových vozidel značek koncernu Daimler AG. Divize Mercedes-Benz Trucks nyní plánuje významné investice do jeho modernizace a rozšíření.

Nová výstavba byla oficiálně zahájena v polovině června letošního roku a slavnostního ceremoniálu se účastnili mimo jiné Prof Dr Uwe Baake, vedoucí vývoje Mercedes-Benz Trucks, Gerald Jank, ředitel divize Mercedes-Benz Trucks Operations a rovněž Dr. Volker Wissing, ministr hospodářství, dopravy a zemědělství ve státě Porýní-Falc spolu se starostou města Wörth Dr. Dennisem Nitschem.

Cílem investic divize Mercedes-Benz Trucks do centra pro vývoj a testování užitkových vozidel je výstavba nové budovy, v níž budou umístěny kanceláře i dílny a dále stavba budovy s novými prostory pro testování. Podle současných plánů mají být nové budovy spolu s parkovištěm pro testovaná vozidla dokončeny do roku 2020.

Podle materiálu Mercedes-Benz Trucks v současnosti v centru pro vývoj a testování ve Wörthu pracuje kolem dvou stovek zaměstnanců. Po dokončení prací na rozšiřování celého areálu zde má být zaměstnáno kolem 350 pracovníků.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud