Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes našel partnera pro vývoj nových čtyřválců. V Číně...

Stanislav Kolman
Diskuze (160)

Kooperace stříbrných šípů a čínského koncernu Geely se opět o něco prohlubuje. Tentokrát skrze vývoj nových spalovacích motorů.

Automobilka Mercedes-Benz plánuje přesunout výrobu většiny svých čtyřválcových zážehových motorů do Číny, kde může ruku k dílu přiložit tamní koncern Geely. Podle informací německého deníku Handelsblatt plánují tyto dvě společnosti vyvinout a vyrábět zcela novou rodinu benzinových čtyřválců, které budou od roku 2024 vznikat v čínské továrně a použijí se pro budoucí hybridní modely obou značek.

„Naše společnost plánuje vývoj vysoce účinného modulárního motoru vhodného pro použití v hybridních modelech nové generace pro sériové vozy v Evropě a Číně,“ stojí v oficiálním prohlášení Daimleru. O počtu vyrobených agregátů se oficiálně zatím nemluví, existují však spekulace, že by mělo jít o statisíce jednotek ročně.

Další podrobnosti zatím zůstávají tajemstvím. Už teď se ale hovoří o tom, že kromě Mercedesu a Geely mohou nové čtyřválce používat také značky Volvo, Lynk & Co, Proton a případně i Lotus.

Není to přitom poprvé, co se Mercedes a Geely pouštějí do hlubší spolupráce. Před dvěma lety došlo k dohodě týkající se značky Smart, podle níž jsou Číňané 50% vlastníkem podniku a výrobu těchto vozů obstarají ve svém vlastním závodě. Kromě tradičních městských vozítek chystají také malý crossover velikosti Volkswagenu T-Cross a nástupce dnešního dvoumístného modelu Fortwo.

Stanislav Kolman
Diskuze (160)

Doporučujeme

26. 11. 2020 14:34
Re: Tady máte výsledek
Co konkrétně je nesmyl? že je to krásnej článek nebo že Čína bude dalších 10 let zvyšovat emise? :D Samozřejmě, že je to o tobě a o dalších, kteří se smějí, že komouši plánovali na 5 letky a berou vážně dnešní plánování na 20 letky a 40 letky. Pro blbečky jako seš ty velice typický.
Avatar - Hammunasakra
26. 11. 2020 14:06
Re: Tady máte výsledek
No vidíš = a VO TOMHLE to je. Tvá úvodní věta = je nesmysl. ALE ty to takhle chápeš = a si přesvědčenej že věci končí TVOU znalostí tvou úrovní chápání

Navíc píšeš ultrablbiny jako "dětinsky uvažující jako seš ty" = ani to nechápeš, že to není o MĚ :D
Ale že TY si proti VŠEM NAD sebou = a že nás je hodně ;-)

Konec = to fakt je moc. Prostě SPROSTEJ DonMimoň
26. 11. 2020 13:47
Re: Tady máte výsledek
To je krásnej článek, takže 10 let budou zvyšovat emise skleníkových plynů zatímco EU je bude naprosto zbytečně snižovat. A za 40 let plánuje uhlíkovou neutralitu. To tady nebudeme ani my dva ani většina těch, kteří tomu dnes věří. Slibovat co bude za 20-40 let je tak pro dětinsky uvažující jako seš ty. Projdi si historii co všechno bylo za plány a co se z toho realizovalo. Tím si Čína jen chytře odložila problém o dalších 10-20 let a nemusí se stresovat s hovadinama, který tu řešíme nesmyslně my v rámci EU.
Avatar - Hammunasakra
26. 11. 2020 13:27
Re: Tady máte výsledek
Ty si fakt TĚŽCE mozkově CHOREJ? S tím autismem? :D

No Čína https://www.czechsight.cz/…ty-do-roku-2060/

Ten odkaz si už DOSTAL = je to autismem abych to řekl TUPĚ po tvým? ;-)
Nebo ČÍM? :-O
Avatar - Hammunasakra
26. 11. 2020 13:24
Re: Tady máte výsledek
Tak tady TAKY OTOČKA? Ty mi děláš RADOST :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :D :-!