Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes propustí 1000 lidí, do tří let chce uspořit miliardu eur

ČTK ČTK 16. 11. 2019 • 06:30
39
36
Zobrazit náhledy (39)
Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC

Výrobce luxusních vozů Mercedes propustí zhruba 1000 lidí, aby do roku 2022 uspořil přes miliardu eur (25,6 miliardy Kč).

Oznámil to majitel této značky, německá společnost Daimler. Firma tak potvrdila dřívější informace médií. Převážná většina rušených pozic se týká managementu. Firma krok zdůvodňuje potřebou vysokých investic kvůli novým přísnějším emisním limitům.

Zhruba deset procent míst společnost zruší v managementu. Firma také sdělila, že na 300 milionů eur hodlá ušetřit snížením osobních nákladů a dalších 250 milionů eur ve fixních nákladech na podnikání v oblasti nákladních vozů.

Daimler uvedl, že v budoucnu bude muset prodávat více elektromobilů, aby splnil předpisy Evropské unie. Ty po automobilkách požadují snížit do roku 2030 emise oxidu uhličitého z vyráběných automobilů o 37,5 procenta ve srovnání s rokem 2021, přičemž do roku 2021 mají tyto emise klesnout o 40 procent oproti hladině z roku 2007.

Na příští rok automobilka předpokládá, že by se prodej měl zvýšit o tři procenta, upozornila však, že marže by mohla klesnout na jedno z dříve odhadovaných tří až pěti procent. Daimler už letos odhad zisku snížil dvakrát. Ve třetím čtvrtletí firma zvýšila provozní zisk meziročně o osm procent na 2,69 miliardy eur (68,8 miliardy Kč).

Akcie firmy na frankfurtské burze odpoledne ztrácely více než tři procenta.

Související články

Témata
17. 11. 2019 13:09
Re: Růst se nedá navždy
S okolim sa neporovnavam, porovnavam sa s porovnatelnym a v zavislosti od situacie. Ak nie je odbyt, vsade sa prepusta, tak vtedy je ok aj ked plat nestupa, resp ide mierne dole. Ak sa ale firme dari, rok co rok ma rekordny zisk, prace cim dalej viac a mne by sa plat nezvysoval, tak logicky budem nespokojny nech mam kolkokolvek.
17. 11. 2019 11:10
Re: Růst se nedá navždy
Když ty lidi mohli vyrobit 700 tisíc Mercedesů všem se to vyplatilo (firmě i zaměstnancum), mohili je vyrábět dalších 20 let. A né 750, 850, 1,2 mega a šmitec.
Avatar - Hammunasakra
17. 11. 2019 11:02
Re: Němci mají jednu šílenou vlastnost...
Ty woe kam na ty žvásty chodíš Wine = takhle blbě to chápe tak řecká dělnická třída = volící levici vlevo od komunistů :-)

Prostě Ŕek jak de.bil žil od 80. let na dluh = no a pak po desítkách let = přišly následky
Komunistum trvalo ca 40 let než přivedli státy který ovládali na buben = řekovi vlastně podobně = do nekonečna narůstající dluhy je dohnaly asi za 30 let

Je fakt že velkou část úroků = jim věřitelé stejně nakonec MUSELI ODPUSTIT

Opačně si pochopil nebo to prostě tak chceš vidět = i to že se německo vzdalo ÚROKŮ z řeckejch dluhů
Je to asi jako bys nezvládal platit půjčku u banky ty = a banka ti pomohla že ty ÚROKY ZISK který z tvý půjčky měla = se jich vzdala. Nešlo o nějaký apely v parlamentu = prostě se jich FAKT vzdali. Aneb = půjčka zadarmo = takže vlastně prodělek pro půjčujícího
Avatar - WinDiesel
17. 11. 2019 10:49
Re: Němci mají jednu šílenou vlastnost...
S tím Řeckem nemáš úplně prawdu. Oni to Řecko sanowali lat šikovně, že na tom wydělali 5 000 000 000 € a dokonce w německém parlamentu proběhly apely aby nějak tyto peníze Řekům wrátili.
Avatar - WinDiesel
17. 11. 2019 10:46
Re: Růst se nedá navždy
To máš sice prawdu ale něco ti lidé dělat musí aby mohli domů donést výplaty rozumbrado, nebo ty jim najdeš nějakou alternativní práci - zkus to teď, pro 1000 lidí a bude hůř

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku