Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

MG Cyberster má novou speciální edici. 100 kusů oslavuje nejslavnější modely značky

Lukáš Volšický
Diskuze (4)

Znovuzrozená značka MG letos oslavuje 100. výročí od původního založení. Při velkolepých oslavách představuje novou speciální edici elektrického sporťáku Cyberster, kterou vzdává hold minulosti.

Už letos se v Česku začne prodávat elektrický sportovní roadster MG Cyberster. První kousek se u nás objevil už na podzim, když byl na deset tisíc mil dlouhé cestě z Londýna do Šanghaje, kam přijede letos při příležitosti oslav 100. výročí značky. A teď znovuzrozená čínsko-britská značka pokračuje v oslavách i představením nové unikátní speciální edice, kterou vzdává hold nejslavnějším roadsterům z minulosti.

Nová speciální edice MG Cyberster Red Top Edition se inspiruje klasickými roadstery MGA a MGB z padesátých a šedesátých let. Ty se vyráběly i v exkluzivní konfiguraci s perleťově bílou barvou exteriéru doplněnou o červenou látkovou stahovací střechu. Ve stejných barvách jste si tehdy mohli koupit i rodinný sedan MG Magnette. Ten sice neměl skládací střechu, ale pevná kovová střecha byla nalakována červeně.

Speciální MG Cyberster Red Top Edition je ve stejných barvách a zakládá na standardním modelu s jedním elektromotorem o 310 koních pro pohon zadních kol. Nadšeným budoucím majitelům je k dispozici s volitelným vysokonapěťovým akumulátorem o kapacitě 64 nebo 77 kWh, díky němuž nabízí maximální dojezd až 501 nebo 580 kilometrů, podle velikosti zdroje elektrické energie.

Video se připravuje ...

Novinka vznikne v omezeném počtu pouhých 100 kusů a podle aktuálních informací bude dostupná pouze na domácím trhu v Číně. Bude se prodávat ve třech úrovních výbavy s cenou od 319.900 do 359.800 yuanů, tedy za přibližně 1.034.532 Kč až 1.163.565 Kč.

Musíme však připomenout, že oficiální český ceník pro MG Cyberster zatím nebyl zveřejněn. Odhady říkají, že jakmile se ukáže i u nás, bude stát přinejmenším 1,4 milionu korun. Už je tradicí, že ceny levných čínských aut jsou v Evropě výrazně vyšší než na domácím trhu.

Lukáš Volšický
Diskuze (4)

Doporučujeme

Avatar - Emel
2. 2. 2024 08:48
Re: Čína auta dotuje
Spalovací i elektrické vozy MG jsou při srovnání s cenami na domácím trhu u nás podstatně dražší. Co vše stojí za navýšením ceny? Jsou vozy pro evropský trh výrazně odlišné od těch lokálních?

Cena pro evropského zákazníka je navýšena primárně o náklady na dopravu, skladování, pojištění a clo, které je 10 %. Roli ale hrají také další náklad spojené s prodejem a distribucí zde v ČR – vždyť jak dovozce, tak dealerská síť musí topit, svítit a platit své zaměstnance, budovat a rozvíjet svá dealerství a zlepšovat služby zákazníkům. Toto vše má vliv na koncovou cenu. Je to stejné pro všechny značky na trhu, které dovážejí výrobky z Asie.

Evropské vozy se samozřejmě liší i výbavou, ať už komfortní, nebo bezpečnostní, tak, aby vyhověly všem legislativním požadavkům na evropském trhu.

https://www.auto.cz/…od-neresi-151345
1. 2. 2024 19:33
Proč to nejde
Být tam spalovací motor, tak by mě to hodně zaujalo :D
Avatar - 3_diamanty
1. 2. 2024 17:12
MG caka vyborny rok 2024
Pre nas v eu bude najdolezitejsi novy maly hatch MG 3 ako aj prichod noveho ZSka ... cyberster je uz len ceresnickou na torte ... ten predaje nespravi ale je dokazom ze znacke sa dari a moze si dovolit ( ked uz kazdy vyrobca naokolo pocita kazde ojro ) aj taketo chutovky...
Avatar - apoho
1. 2. 2024 15:19
Čína auta dotuje
takže čínská vláda EV dotuje, jak tady se někteří odmítači všeho čínského vyslovují a najednou čtu, že cena v Evropě bude značně vyšší než na domácím trhu.
Takže vysvětlení je, že dotuje Si-Ti Pching jenom domácí zákazníky ( a to je věc čínské domácí ekonomiky). My také máme dotace na nesmysly a číňané nás za to nekritizují a nebo varianta druhá - někdo nás tady kurevsky bere u držky! A kdo to asi tak bude? Lejnová? Stanjura???? :no:

Proč teda jela tá evropská komise do Číny zjišťovat, jestli tam nejsou nějaké dotace, které ohrožují bohaté Evropany?