Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mini John Cooper Works přijíždí v lehce modernizovaném balení

Ondřej Mára Ondřej Mára 16. 4. 2021 • 20:44
34
9
Zobrazit náhledy (34)
Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works

Změny se týkají především designu a podvozku, motor zůstává stále stejný.

Po modernizaci tradičního Mini přichází na řadu i jeho zběsilejší sourozenec, nesoucí označení John Cooper Works. Jeho výkon sice zůstává stále stejný, nově však nabídne agresivnější styl, modernější interiér a v neposlední řadě i vylepšený podvozek. Začněme ale tradičně od exteriéru.

Maska ostrého Mini v sobě kombinuje roztomilý vzhled kulatých LED světlometů s lehkou agresivitou, kterou vytváří především zvětšená hexagonální mřížka chladiče s výraznými nasávacími otvory, na které navazují výrazné otvory v rozích nárazníku. Nejedná se přitom jen o estetickou záležitost – v obou případech jde o zajištění studeného vzduchu jak pro chlazení motoru, tak brzd.

Upraveny byly také specifické plaketky v předních blatnících, nesoucí logo JCW. Zadní nárazník dostal nový difuzor, v jehož středu jsou dvě 85mm koncovky unikátního nerezového výfukového systému.

Zřejmě největší novinkou v kabině je modernější infotainment s 8,8 palcovou obrazovkou, který pracuje se zcela novým systémem a nabízí pohlednější grafiku. Mini JCW tak poprvé nabídne i tzv. Live Widgets, mezi nimiž může posádka pohodlně listovat a mít tak po ruce přehled důležitých informací.

Video se připravuje ...

Pod kapotou pracuje dobře známý 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec, který nabízí nejvyšší výkon 170 kW a 320 N.m točivého momentu. Se standardní šestistupňovou manuální převodovkou zvládá Mini JCW akceleraci na 100 km/h za 6,3 sekund, s osmistupňovým automatem je však ještě o 0,2 sekundy rychlejší.

Ve standardní výbavě nabízí Mini JCW upravený sportovní podvozek, novinkou je však vylepšený příplatkový adaptivní podvozek, který dostal další ventil k plynulejšímu vyrovnávání vozu při jízdě po drobnějších nerovnostech. Podle automobilky tak Mini JCW nabídne ještě vyváženější poměr mezi sportovností a komfortem.

Nový adaptivní podvozek si mohou zákazníci připlatit buď samostatně, nebo ho mohou dostat s paketem John Cooper Works Trim. Ten kromě lepšího podvozku přidává i některé povrchy v interiéru lakované klavírní černou barvou, sportovní sedadla čalouněná kombinací Dinamica/kůže v barvě Carbon Black a v neposlední řadě i speciální lak.

Zákazníci si přitom pro Mini JCW mohou vybrat některý z exkluzivních laků Chili Red a Rebel Green, nebo nové metalické laky Island Blue a Rooftop Grey. V podbězích jsou standardně 17“ hliníková kola JCW, dostupná jsou však i 18“ hliníková kola v dvoubarevné kombinaci.

Doporučujeme

Témata
19. 4. 2021 23:09
čum ne
Jak mi deti co nemaji love najebali minusy 😂😂😂
16. 4. 2021 17:43
Re: Prístrojový
Orloj :D
Avatar - speedfred
16. 4. 2021 17:37
Re: Prístrojový
Pred garážou mi tu stojí Cooper S 2007 (občas sa s ním aj zveziem) ale poviem ti že radšej budem pozerať na ten Orloj ako tú digi-príšernosť.
16. 4. 2021 16:05
Re: dustupnost
Tak už asi chápu proč nechápu :D Já tam moc detaily nezkoumám, přítelkyně MC dlouhodobě chce a co to řeším teď aktivně tak jsem ani nezaregistroval že by měla být nějaká modernizace, respektive přijde mi že to co je v tom článku odpovídá tomu co řešíme v konfigurátoru.
16. 4. 2021 15:52
Re: Prístrojový
Obří kulatý tachometr uprostřed palubky šlo možná akceptovat v roce 1959 s výhradami (i když on tehdy vlastně ani tak velký nebyl https://www.mplprints.co.uk/p/463/1959-austin-mini-seven-interior-8874179.jpg ). Ale oni ten kulatý nesmysl uprostřed ne a ne opustit dodnes. Asi mají představu, že to je jakési "kulturní dědictví" Austina Mini. A LCD před volantem to nezachraňuje, spíš naopak.

Ano, jak říkáte, špatný, moc špatný.