Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mistrovství světa superbiků se po roce opět vrací do Mostu

redakce AUTO.CZ
Diskuze (0)

Už za necelý měsíc se na Autodromu Most opět pojede další závod mistrovství světa superbiků. Na start se může postavit až pět českých jezdců.

Od pátku 19. do neděle 21. července se Most promění v Mekku fanoušků rychlých motocyklů. Na zdejším okruhu se totiž pojede závod šampionátu WorldSBK. Severozápad Čech se stane letošní šestou zastávkou světové série a do Mostu se přesune z anglického Doningtonu. „Zatím jsme zaznamenali zhruba 30% nárůst prodejů, než jsme měli ve stejném období loni. Věřím, že si letošní superbiky fanoušci také nenechají ujít a dorazí v ještě větším počtu,“ říká Josef Zajíček, předseda představenstva společnosti Autodrom Most.

Na trati se letos představí opět i čeští jezdci. Velký otazník ale visí nad nejúspěšnějším z nich. Petr Svoboda má po pádu v Misanu zraněnou nohu a jeho start v Mostě je v ohrožení.

V kategorii WorldSSP300 budou startovat Filip Novotný (Accolade Smrz Racing BGR) a na divokou kartu pojede Daniel Tureček. Druhý stálý jezdec šampionátu ve třídě WorldSSP300 Petr Svoboda (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) se bohužel zotavuje ze zranění z Misana. „Na superbiky v Mostě přijedu na 100 % a budu celý víkend. Bohužel to zatím vypadá, že spíše jako divák než jako jezdec,“ říká Petr Svoboda, kterému reálné šance na titul zatím pokazilo zranění nohy. „Během prvního závodu vypověděl službu přede mnou jedoucí čínský stroj Kove a střetu se už nešlo vyhnout. Je to smůla. Není to ničí vina, tohle se může stát kdykoliv a kdekoliv. Stále jsem zatím v Itálii, kde čekám na poslední operaci. Potom se vracím zpět do Čech, kde se hned pustím do rehabilitací,“ sdělil Svoboda, který se plánuje co nejdříve vrátit zpět do sedla.

Video se připravuje ...

V kategorii WorldSSP se můžeme těšit na Ondřeje Vostatka (PTR Triumph) a s divokou kartou také na Filipa Feigla. Po přestupu Olivera Königa do německého IDM bohužel v královské třídě WorldSBK letos žádného českého jezdce neuvidíme.

Fanoušci se budou moci těšit dramatické a velmi vyrovnané souboje mezi vedoucím jezdcem šampionátu Toprakem Razgatlioglu (BMW) z Turecka a jeho hlavními rivaly, obhájcem titulu Alvárem Bautistou (Ducati) a Italem Nicolou Bulegou (Ducati), kteří na vedoucí pozici aktuálně ztrácí přes 20 bodů.

Vedle samotného závodu a ostrých tréninkových jízd se návštěvníci mohou těšit na zážitkovou jízdu s Pepou Sršněm. Zájemci si tak mohou vyzkoušet dráhu pod vedením zkušeného instruktora a zažít na vlastní kůži den z pohledu jezdce WorldSBK. V sobotu a v neděli na návštěvníky čekají show stuntridera Martina Krátkého, autogramiády s jezdci, pódiové show a další aktivity.

Díky Victory Lane, kdy po každém závodě projíždí vítězové paddockem, se fanoušci dostanou do bezprostřední blízkosti zkušených jezdců. Po oba dny budou moci fanoušci, kteří dorazí na motocyklech, projet dráhu při společné spanilé jízdě na závěr každého víkendového dne. Program bude připravený i v přilehlém kempu Matylda, kam dorazí na setkání s fanoušky i někteří jezdci.

Praktické informace

Již od loňského roku je vstupné rozdělené do dvou základních variant. Vstupenka na Divácký svah je dostupnější variantou pro fanoušky, kteří chtějí primárně sledovat samotné závody. Vstupenka Divácký svah + Paddock, zahrnuje vstup do vnitřní části okruhu, kde se bude odehrávat hlavní část doprovodného programu. Diváci zde budou moct nahlédnout i do zázemí závodních týmů, setkat se jezdci a užít si atmosféru světových superbiků naplno.

Nejlevnější vstupenky lze pořídit již od 450 Kč. Jednodenní lístek v předprodeji stojí 750 Kč, respektive. 1500 Kč se vstupem do paddocku. VIP vstupenku lze pořídit za 5990 Kč a zahrnuje nejen vstup na divácký svah a do paddocku, ale i parkovné, občerstvení, pit walk, paddock tour a další aktivity.

Pro větší komfort letos organizátoři rozšířili počet velkoplošných obrazovek, na kterých diváci mohou sledovat závody. Vedle třech na diváckém svahu to budou obrazovky, které jsou součástí pódiové show s živým komentářem v paddocku. Alternativně je také možné sledovat závody i na obrazovkách v tzv. Action Boxu, což je box č. 1 z jedné strany otevřený přímo do pit lane.

Video se připravuje ...

Pro fanoušky na motorkách je připravena vstupenka Motorkář, zahrnující parkování v areálu, šatnu na odložení vybavení a možnost zapojit se do společné spanilé jízdy na konci každého víkendového dne.

Pro návštěvníky, kteří dorazí autem, bude nově k dispozici parkoviště uvnitř areálu. V případě naplnění kapacity vnitřního parkoviště bude parkování koordinovat Policie ČR v přilehlých ulicích.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (0)

Doporučujeme