Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Morgan Aero SuperSports: Limitovaná edice na oslavu 100. výročí automobilky

29. 4. 2009 • 11:57
19
8
Zobrazit náhledy (19)
Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports Morgan Supersports
Morgan letos slaví výročí 100 let od svého založení. Legendární výrobce klasických sportovních aut využil této příležitosti a představuje speciální model Aero SuperSports. Místem jeho premiéry byla soutěž krásy Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Nový model staví na platformě závodního Morganu Aero Eight GT3, který se letos bude účastnit závodů série FIA GT3. Hliníková karoserie Aera SuperSports, navzdory firemním tradicím s rámem z hliníkových slitin, je typu targa a vyznačuje se velmi originálním zpracováním zádě. Střechu tvoří dva hliníkové odnímatelné panely, které umožňují přeměnit designově atraktivní kupé na neméně atraktivní dvoumístný otevřený automobil. Střešní panely je samozřejmě možné uložit do zavazadlového prostoru.

Vedle konstrukce karoserie je z hliníku také motor. Jedná se o osmiválec BMW o objemu 4,8 litru, který může být spojen se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou. K výkonovým parametrům motoru nebo údajům o zrychlení a nejvyšší rychlosti Morgan nic neuvádí. Tisková zpráva se jen omezuje na konstatování, že „žádné jiné auto s automatickou převodovkou neposkytuje tak dynamický přenos výkonu“.

Auta budou vyrobena ručně stejnými postupy jako stokusová edice modelu AeroMax. Počátek výroby je naplánován na začátek roku 2010, ale Morgan přijímá objednávky už nyní. Zájemci musí složit zálohu 25 tisíc liber (zhruba 750 tisíc Kč), předpokládaná cena celého auta má být 108 tisíc liber bez DPH (asi 3,2 milionu Kč) v pravostranném provedení, verze určená pro provoz v kontinentální Evropě má stát 140 tisíc Euro bez daní (asi 3,7 milionu Kč).

Témata
29. 4. 2009 22:51
Re: Interiér
Souhlas, to rádio je pěst na oko, volant mi připomíná první airbagové verze z třetí Fiesty - velká baculatá plocha bez ničeho. Vnějšek je ale nádhera :yes:
29. 4. 2009 22:11
Re: Interiér
Tomu volantu chybí něco uprostřed - logo nebo něco, je to jak placka, ale jinak souhlasím, zbytek je skvělý, exteriér je bezchybný a o výkonech nebude třeba pochybovat...
29. 4. 2009 15:24
Interiér
Není do něj moc vidět, ale není tam to rádio nejak hajdelácky narvané?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku