Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Morris JE s elektrickým pohonem oživí styl klasické britské dodávky

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 10. 2019 • 05:50
8
3
Zobrazit náhledy (8)
Morris J-Type Van (1949) Morris J-Type Van (1949) Morris J-Type Van (1949)

Morris J-type představuje ve Velké Británii jedno ze zdejších kultovních lehkých užitkových vozidel a díky Morris Commercial se má jeho styl vrátit na silnice prostřednictvím moderního elektromobilu.

Morris JE, za jehož vývojem stojí britská skupina investorů, která získala práva na obchodní značku Morris Commercial a vytvořila novou společnost, má oživovat styl původního modelu J-type z let 1948 až 1961, ale nemá představovat jeho repliku.

Základem novinky je podle oficiálních materiálů společnosti Morris Commercial Ltd zcela nový modulární podvozek, který vyniká nízkou hmotností a je ideálním základem pro další modely.

Morris JE s karoserii z uhlíkových vláken má ve své kategorii lehkých užitkových vozidel vynikat nejnižší hmotností. Pohon má zajistit prozatím blíže nespecifikovaný elektrický systém s lithium-iontovými bateriemi.

Společnost Morris Commercial Ltd prozatím pouze lehce poodhalila exteriér svého prvního modelu a uvedla, že plně funkční prototyp, který již prošel náročnými jízdními testy, bude odhalen před koncem roku 2019.  

Podle generálního ředitele a zároveň i jednoho ze zakladatelů nové společnosti, Dr. Qu Li, zabral vývojový proces nového užitkového elektromobilu dva roky a to včetně testování prototypu.

Původní Morris J-type s řadovým čtyřválcem o objemu 1476 kubických centimetrů, jímž byl vybaven i osobní automobil Morris Oxford MO, byl v padesátých letech dvacátého století poměrně úspěšným lehkým užitkovým vozidel, jehož prodej probíhal ve 22 zemích celého světa. Ve Velké Británii je tento model dodnes velmi populární a to především jako zmrzlinářská dodávka.

Zdroj a foto: Morris Commercial Ltd, Wheelsage.org

Související články

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
16. 10. 2019 19:12
Proc ne, dodavka do mesta na baterky mi nevadi.
Akorat si porad rikam, kde chteji brat tolik tech baterek?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku