Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Motorky na slavném závodu Pikes Peak definitivně dojezdily

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 8. 2021 • 17:38
35
9
Zobrazit náhledy (35)
Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Volkswagen I.D. R Pikes Peak Volkswagen I.D. R Pikes Peak Volkswagen I.D. R Pikes Peak Volkswagen I.D. R Pikes Peak Volkswagen I.D. R Pikes Peak Volkswagen I.D. R Pikes Peak Pikes Peak Volkswagen I.D. R Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak Pikes Peak

Definitivní konec závodů motorek na Pikes Peak přišel dva roky po tragické nehodě.

V důsledku tragické nehody z roku 2019, kdy na trati slavného závodu Pikes Peak zemřel jezdec Carlin Dunne, nestartovaly motocykly již na uplynulých dvou ročnících slavné akce. Nyní však padlo konečné rozhodnutí představenstva Pikes Peak International Hill Climb, které účast motorek zakazuje definitivně.

Závody motocyklů byly součástí závodů od roku 1916 a byly současně napínavé i tragické jak pro jezdce, tak pro fanoušky,“ uvedl šéf představenstva Fred Veitch. „Byl to dlouhý proces a těžké rozhodnutí, věříme ale, že jde o správné rozhodnutí a v současnosti nejlepší rozhodnutí v zájmu celé organizace.

Jak už bylo zmíněno, motocykly se na startu slavného závodu do vrchu objevily poprvé již v roce 1916, historicky však nebyly jeho součástí pokaždé. Motocykly tak například nesoutěžily mezi lety 1920 až 1953, mezi lety 1956 až 1970 nebo mezi lety 1983 až 1990. Dohromady se tak zúčastnily celkem 41 závodů z celkem 99.

Absence motorek na startu mezi lety 1983 až 1990 přitom byla způsobena také smrtí jednoho ze soutěžících. Je tak možné, že ani tento zákaz nebude definitivní. O jeho vynesení však představenstvo závodu jednalo dva roky, nechalo si vypracovat různé výzkumy a radilo se s dalšími odborníky a kolegy ze světa motosportu.

Připomeňme, že Carlin Dunne během své jízdy v roce 2019 havaroval na stroji Ducati Streetfighter V4 údajně necelých 400 metrů před cílovou čárou. V předešlých čtyřech ročnících závodu si přitom připsal vítězství.

Související články

Témata
18. 8. 2021 17:42
Re: Pokud by zrušili.....
Do Evropského parlamentu. Komise je složena ze zástupců vlády každého státu (kazy stát má 1 komisaře), je to představitel moci výkonné, jako u nás vláda. Rozhodující moc má v rukou parlament, což je přímo volený orgán.
18. 8. 2021 17:39
Re: Pokud by zrušili.....
Brusel souvisí s Pikes Peaks prosimtě jak?
18. 8. 2021 13:59
Re: Pokud by zrušili.....
Předsedu Evropské komise za ČR volí Babiš. Předseda ještě musí být schválený/potvrzený EU parlamentem.
Avatar - lyon667
18. 8. 2021 09:58
Re: Pokud by zrušili.....
Tys někdy volil do evropské komise?
18. 8. 2021 09:58
Re: Pokud by zrušili.....
Takže my si zvolíme hrstku zástupců do EU parlamentu. Kolik to je asi 20 lidí ze 700? Takže si můžeme zvolit co chceme, ale v rámci EU nejsme absolutně slyšet. Nemluvě o Evropské komisi, kterou nikdo z nás ani nevolil. předsedu EK zvolí opět pofidérní entita s názvem Evropská rada a následný komisaře do EK zase jiná parta v podobě Rady EU. Takže tenhle vládnoucí guláš nepovažuju za něco co bylo volený lidma jako jsme my všichni. Celej tenhle vládnoucí aparát EU by chtěl radikálně zjednodušit, aby o něm šlo prohlašovat, že je to něco co si demokraticky zvolili lidi.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud