Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

MV Agusta Superveloce 800 se letos promění v sériový model

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 4. 2019 • 06:44
7
Zobrazit náhledy (7)
MV Agusta Superveloce 800 MV Agusta Superveloce 800

Retro je v současnosti v motocyklovém světě v módě, i když ještě neproniklo do všech jeho sfér. Právě to má v letošním roce změnit MV Agusta Superveloce.

 

MV Agusta se na listopadovém motosalonu EICMA 2018 stala značkou, které se povedlo zastínit premiéru očekávaného zcela nového čtyřválce v modelu Brutale 1000 Serie Oro nečekaným odhalením konceptu Superveloce 800, jehož základem je sériový supersportovní model F3 800.

Premiéru modelu s novou technikou se konceptu Superveloce 800 povedlo zastínit pouze za pomoci svého designu. Ten totiž využívá podobného receptu jako dnes tolik populární café racery, scramblery či bobbery, které halí moderní techniku do linií motocyklů z druhé poloviny dvacátého století.

MV Agusta Superveloce 800 se vydala podobným směrem a posouvá retro do světa supersportovních silničních motorek. Kapoty z uhlíkových vláken ve stylu inspirovaném klasickými závodními motocykly šedesátých a sedmdesátých let spolu s trojicí výfukových koncovek asymetricky rozdělenou po vzoru starých modelů značky MV Agusta zde doplňují naprosto současné prvky v podobě LED osvětlení nebo TFT displeje přístrojového panelu.

Základem konceptu je navíc naprosto současný model F3 800 se svým řadovým tříválcem o objemu 798 cm3, disponujícím ve standardním provedení nejvyšším výkonem 108 kW (148 k) a ve verzi RC pak 112,5 kW (153 k). Tyto hodnoty sériovým F3 800 a F3 800 RC umožňují mimo jiné dosažení rychlostí přes 240 km/h.

Podle oficiálních materiálů značky MV Agusta se má koncept Superveloce 800 proměnit ve druhé polovině letošního roku v sériový model. Podle neoficiálních zdrojů pak máme očekávat stroj, který zachová styl konceptu v kombinaci s ještě ostřejším laděním motoru i podvozku oproti výchozímu modelu F3 800.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku