Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Očista vozu může díky speciálním přípravkům proběhnout třeba v podzemní garáži. Obejde se totiž bez vody i spousty odpadu.
Mytí bez vody: Ani kapka nazmar
V sadě pro domácí použití dostanete dvě půllitrové lahve a čtveřici kvalitních utěrek, jež nasají zbytkovou špínu
Balíček pro suché mytí je k dispozici také pro motocykly
7
Fotogalerie

Mytí bez vody: Jak vlastně funguje?

V posledních letech se čím dál víc prosazuje mytí automobilů i motocyklů bez použití vody, případně jen s jejím minimálním podílem.

Ačkoliv jsou klasické průjezdové myčky s kartáči či mycí boxy prakticky na každé větší čerpací stanici, kvůli nedostatku času či vlastní pohodlnosti se

častokrát snažíme najít efektivnější variantu mytí svého vozidla. Tou bezpochyby je očista bez použití vody, díky čemuž si automobil, motocykl či jízdní kolo můžete očistit třeba v podzemních garážích.

Jedním ze specialistů na tento způsob je i společnost No-H2O, jež používá přípravky s vlastní patentovanou technologií. Díky ní na každém voze v průměru ušetří až 135 litrů vody. Jejich přípravky vytvoří obal kolem nečistot, které se pomocí utěrky z mikrovlákna odstraní. Celý proces probíhá ručně, přičemž automobil si buď můžete nechat umýt na stanovišti v pražském nákupním centru DBK, případně využít mobilních služeb vyškolených pracovníků.

Nebo si na e-shopu firmy NO-H2O můžete objednat jeden z jejich balíčků a pustit se do očisty sami. Sada pro automobily za 550 Kč obsahuje dvě půllitrové lahve přípravku na disky kol a na samotný lak a čtveřici kvalitních utěrek z mikrovlákna, jež vydrží až 500 vyprání. Obě tekutiny přitom neobsahují chemické přísady, jsou biologicky odbouratelné, proto při jejich použití nehrozí poškození zdraví ani životního prostředí. Díky absenci nutnosti vodní složky si navíc ušetříte práci s nošením těžkých kbelíků a můžete si vůz umýt třeba doma v garáži. Vedle toho je v nabídce také přípravek speciálně určený pro majitele motocyklů (799 Kč za sadu), vášnivé cyklisty (275 korun), přičemž nechybí ani odstraňovač hmyzu (195 Kč) a čistič golfového vybavení za 775 korun.

Bez odpadu

Špína obalená speciálním přípravkem nakonec skončí v utěrce z mikrovlákna. Po mytí tak nezůstává prakticky žádný odpad. Zbytky nezatěžují

životní prostředí, tudíž je nemusíte složitě likvidovat.