Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na internetu se objevil tajemný koncept Toyota La Coupé. A nikdo neví, co to je zač

Martin Tolar Martin Tolar 15. 4. 2019 • 20:05
26
Zobrazit náhledy (26)
Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé Toyota La Coupé

Zvláštní auto se znaky Tooyta je nejspíš skutečné, moc se toho ale o něm neví.

Snímky zvláštního auta se poprvé objevily na diskuzním fóru SupraMKV. Podivný vůz se znaky Toyoty byl vystaven v japonské Naoshimě před pár týdny. Podle zdrojů se jmenuje Toyota La Coupé. 

Jenže nevypadá vyloženě nově, jako nějaký současný koncept. To se ostatně potvrdilo, když se objevily fotografie z loňského října, kdy je auto vidět na Ginza Sony Park. 

Ovšem o stroji samotném nikdo nic moc neví a ani Google vám toho moc nepoví. Jako kdyby Toyota postavila koncept a pak jej zapomněla komukoliv ukázat. 

Díky fotkám víme vlastně jen to, jak tohle kupé vypadá. A to se dá označit za podařené, protože design dvoubarevné karoserie rozhodně není nijak špatný. Auto je vybaveno podspojlerem a denním svícením, zaujal nás však modře podvarvený znak. Ten totiž japonská automobilka používá jen na ekologických modelech Prius a Mirai a na hybridních verzích běžných aut. Nejspíš je tedy i La Coupé ekologickým vozidlem. To potvrzuje ostatně i dvojice displejů, kdy jeden ukazuje stav paliva a druhý kapacitu baterie.

video

Zatímco přední část nevypadá nijak zvláštně, ta zadní působí nezvykle, protože velmi připomíná právě předek. Jako kdyby byly jednotlivé panely karoserie zaměnitelné. 

Jen pořád netušíme, proč se Toyota tak zajímavým konceptem nechlubí. Je to škoda, nemyslíte? Ale kdo ví, třeba bude příští Prius mít stylovější verzi a my se na ni právě koukáme. 

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku