Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na lov v luxusu. K mání je lovecký Rolls-Royce, kdysi si ho objednal marocký král

Jan Zajíc Jan Zajíc 9. 9. 2020 • 16:03
9
1
Zobrazit náhledy (9)
Rolls-Royce Camargue Hunting Car Rolls-Royce Camargue Hunting Car Rolls-Royce Camargue Hunting Car Rolls-Royce Camargue Hunting Car

Určitě jste si už všimli, že vám rádi ukazujeme zajímavá, netradiční, vzácná a někdy až podivná auta na prodej. Tentokrát tu máme jeden zvláštní Rolls-Royce.

Ten se narodil v roce 1977 jako dvoudveřový model Camargue, následně ale prošel razantní změnou u společnosti Sbarro, kterou založil známý designér a konstruktér Franco Sbarro, muž s mimořádnou fantazií.

Přeměnu si u Sbarra objednal marocký král Hasan II, vládnoucí v letech 1961 až 1999. Pro panovníka vznikl luxusní lovecký vůz, který měl poskytovat veškeré komfortní a luxusní prvky, ale současně měl být vhodný k sokolnictví.

Na upravený Rolls je opravdu zvláštní pohled. Auto postrádá dveře a pevnou střechu, podivně vypadají také rozšířené blatníky, v nichž se ukrývají kola s masivními pneumatikami.

Všimněte si nového čelního skla, které se dá sklopit. V případě nepříznivého počasí se posádka může chránit plátěnou střechou.

Obhlídku vozu můžeme zakončit pohledem na přepracované zadní partie a do stran vyvedenou výfukovou soustavu.

Interiér pak odpovídá tomu, co byste od Rolls-Roycu ze 70. let očekávali. Dominuje mu zejména hnědá kůže. Zajímavý je také jeho stav, vnitřek totiž vypadá jako nový.

O pohon se s největší pravděpodobností stará 6,75litrový osmiválec, prodejce v inzerátu uvádí výkon 156 kW. "Jagdwagen" dosud najezdil 36 tisíc kilometrů.

A cena? Zvláštní Rolls od Sbarra, zřejmě jediný takový na světě, je k mání za  248 tisíc eur, tedy asi 6,58 milionu korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku