Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce kombík nenabízí, šance na jeho koupi přesto existuje

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 30. 8. 2020 • 18:05
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake Rolls-Royce Wraith Shooting Brake

Luxusní automobilka Rolls-Royce má ve svém portfoliu několik karosářských variant. Kombík, respektive atraktivní shooting brake, tam chybí, přesto jej můžete mít.

Asi už tušíte, že automobilka Rolls-Royce nemá s tímto projektem nic společného. Jedná se o dílo společnosti Carat Duchatelet, malého karosářského výrobce z Belgie. Celý oficiální název vozu je Carat Duchatelet Silver Spectre Shooting Brake a jako základ posloužil Rolls-Royce Wraith.

Za vzhledem vozu stojí společnost Nielse van Roij Design. Že vám to jméno něco říká? Jde o stejnou firmu, která před časem postavila zelený shooting brake z Tesly Modelu S. Narozdíl od amerického elektromobilu má upravený Wraith navzdory protažené karoserii jen jeden pár dveří, ale také upravenou střechu, protažená okna a přepracovanou záď.

Nielse van Roij si vždy zakládá na tom, aby jeho tvorba byla výrazná, elegantní a příliš nevybočovala z designové filosofie té které značky. I proto by si na první pohled mohl leckdo myslet, že auto postavil opravdu Rolls-Royce.

Na karoserii vidíme několik ozdobných chromovaných prvků a nahlédnout můžeme také do praktického zavazadlového prostoru. Tajemstvím tak zůstává jen interiér, ale předpokládáme, že tady k žádným velkým změnám nedošlo. Však také Rolls-Royce v tomto ohledu patří na absolutní špičku a jen těžko si představit, co by se ještě dalo vylepšit.

Tento konkrétní automobil byl na zakázku zhotoven pro majitele modelu Wraith, jenž si z něj shooting brake vyloženě přál. Cenu úpravy si Carat Duchatelet nechává pro sebe, prozradil jenom, že v plánu má zhotovení celkem sedmi exemplářů.

Související články

Témata
30. 8. 2020 16:44
Re: Combi X Shooting brake
A JE TO BMW Karosovany u Rolls Royce, ale to je pocta ! Ovšem také si nevsimli...

AUTO.CZ ??? :no: :no: :no: :-[] :-[] :-[] (chápu, vokurkova sezona... Ale aspon nějakou štábní kulturu TO CHCE !!! :-)
Avatar - Deutsch
30. 8. 2020 11:53
Combi X Shooting brake
Není to kombík ale Shooting brake, už by jste to mohli v redakci poznat a nepsat takové nesmysly :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud