Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je další Octavia RS s pětiválcem Audi. Nemáte zájem?

Jan Zajíc Jan Zajíc 27. 7. 2021 • 07:45
17
1
Zobrazit náhledy (17)
Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS

Pokukujete po Škodě Octavii RS minulé generace, ale i ta benzinová vám připadá nedostatečně rychlá a výkonná?

Pak by se vám mohl líbit kombík před faceliftem, který pod přední kapotou ukrývá jiný motor. A hodně zajímavý motor.

Místo dvoulitrového čtyřválce tu totiž pracuje turbodmychadlem přeplňovaný 2,5litrový řadový pětiválec Audi, známý zejména z modelů RS 3 a TT RS. Neobvyklá Octavia je aktuálně na prodej v Německu.

V inzerátu se bohužel nedočteme, kdo se o přestavbu postaral, ale mohla to být klidně společnost RM-Performance, od níž už dvě pětiválcové Octavie známe.

Jenže zatímco první z nich nabízela výkon 405 kW a druhá 386 kW, tato "nově objevená" dává "jen" 270 kW - tedy stejný výkon, jaký nabízelo sériové Audi RS 3 v provedení z let 2015 a 2016. Oproti standardní benzinové oktávce RS je to ale citelný posun.

Společně s motorem se do Octavie z Audi nastěhoval také pohon všech kol a sedmistupňová dvouspojková převodovka DQ500. Stejný původ mají i brzdy. Auto stojí na stavitelném podvozku H&R Monotube a 19palcových kolech Motec Ultralight

Od registrace v březnu roku 2016 škodovka najezdila asi 65 tisíc kilometrů, z nichž zhruba 10 tisíc připadá na nový pětiválec.

A cena? Prodejce žádá 32.000 eur, což je v přepočtu asi 820 tisíc korun.

Související články

Témata
Avatar - Mikesus
28. 7. 2021 18:14
Nemáme
Zájem nemáme, díky. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud