Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

K mání je Octavia RS s pětiválcem a pohonem všech kol. Láká i na 525 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 2. 2021 • 11:52
14
1
Zobrazit náhledy (14)
Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS Škoda Octavia RS

Škoda Octavia Combi RS s přeplňovaným pětiválcem a pohonem všech kol je hezkým řešením pro ty z vás, kterým standardní "ereso" připadá málo šťavnaté.

Stavbu upravené oktávky má na svědomí společnost RM-Peformance. A nedala dohromady jen jednu - možná si pamatujete, že v prosinci roku 2019 jsme psali o jiném exempláři na prodej.

Ten měl výkon 405 kW, tedy 551 koní, což je více než dvojnásobek standardního výkonu benzinové Octavie RS. Dnešní kousek, který je také k mání v Německu, má ale výkon o něco nižší.

Motor z Audi RS 3 je totiž naladěný na 386 kW, tedy 525 koní. I to je ovšem pořádná porce, která by mohla zajistit akceleraci z klidu na stovku pod tři sekundy.

Z Audi se do škodovky nastěhoval také pohon všech kol a stejný původ má sedmistupňová dvouspojková převodovka DQ500. Úpravce dále dodal nastavitelné zavěšení, nový výfukový systém, větší turbodmychadlo nebo 19palcová kola OZ Ultraleggera. Z Audi RS 3 pochází přední brzdy.

Upravená Octavia by měla mít od roku 2015 jediného majitele a na tachometru ukazuje nějakých 45 tisíc kilometrů. A cena? Pětiválcové ereso je k mání za 39.900 eur, což je v přepočtu asi jeden milion korun.

Související články

Témata
25. 2. 2021 23:37
A terazky
Je z Oktávie prémia :-) :-) :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku