Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nechcete legendu z Need for Speed? Na prodej je Ford Indigo, jeden ze tří existujících kusů

Jan Zajíc Jan Zajíc 28. 10. 2019 • 01:28
10
6
Zobrazit náhledy (10)
Ford Indigo Ford Indigo Ford Indigo Ford Indigo Ford Indigo

Jestli jste vyrůstali ve druhé polovině 90. let, je možné, že jste trávili hodiny u počítačové hry Need for Speed II. A že jste v ní řídili Ford Indigo.

Ford Indigo je koncept minimalistického roadsteru s velkým spoilerem vpředu, který automobilka představila v roce 1996. Podle dostupných informací vznikly tři exempláře.

Funkční je však jen jeden. O pohon se v jeho případě stará šestilitrový dvanáctiválec, který dává 324 kW a 549 N.m. Ford uváděl zrychlení z 0 na 60 mil v hodině (97 km/h) za 4 sekundy. Tento kus stále vlastní automobilka.

Dva zbylé exempláře byly jen makety bez motoru. A právě jeden z nich Ford kdysi prodal jistému sběrateli. Teď ho můžete mít vy, červené Indigo se totiž objevilo na prodej.

Cena není nízká, zvlášť při vědomí, že se v autě ani nesvezete. Indigo je k mání za 195 tisíc dolarů, tedy za zhruba 4,5 milionu korun.

Související články

Témata
Avatar - JirkaV8
28. 10. 2019 22:44
Re: Tečky v nadpisu
Chytrému napověz, hloupého trkni. Zrovna u tebe jsem čekal první možnost. Ale třeba jsem se nepřesně vyjádřil. Byla to ode mne zcela řečnická otázka. Samozřejmě vidím a vím jak to je. Zvolím proto nadpis takový, aby tam vešel. Narážím a kritizuji novou zdejší módu. Jak dřív dělali otazník všude a za každou cenu. Tak teď načnou myšlenku a zbytek vytečkují v domění, že nás jaksi napnou. My to nevydržíme a dostanou klik na článek, protože o klik jde. Protože většina lidí nečte zdaleka vše, jen proletí nadpisy. A vybere si 1-2-3 články, které je tématicky zaujmou. Hádanku nemám rád, buď nadpis řekne a shrne o čem článek je, nebo ne. Je to jakási vstřícnost ke čtenáři, v úředním dopise máš nahoře tučným "věc" a napsané o co v dopise jde. Napsat do věci, jó to se dozvíte na další straně považuji za vykutálenost.
Avatar - _Karel_
28. 10. 2019 21:47
Re: Tečky v nadpisu
Na titulní stránku je ten nadpis moc dlouhý, proto není celý. U článku celý je. Přijde mi to snadné k pochopení.
Avatar - JirkaV8
28. 10. 2019 20:10
Tečky v nadpisu
Proč jsou, prosím, v nadpisu ty 3 tečky? Tam je zatečkované nějaké neslušné slovo? "Ze..." Takže někdo by se mohl zesr ..., zechc....? Nebo snad máte na mysli jistého pána z Pražského hradu? :-[] Dřív býval otazník, teď zase tečky. Uvidíme co přijde časem. 8-s
28. 10. 2019 19:22
Ford
Tohle bylo velmi zvláštní vozidlo, raději jsem ale jezdíval s Fordem GT90, který byl také divný, ale stále si udržoval alespoň trochu té normálnosti. :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud