Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejen Volkswagen, také BMW, Nissan a Porsche mají v Koreji zakázaný prodej aut. Kvůli emisím

redakce AUTO.CZ
Diskuze (2)
Nejen Volkswagen řeší problém s emisemi. Jižní Korea kvůli emisím rovněž zakázala prodej 10 vybraných modelů značek BMW, Porsche a Nissan.

Jižní Korea zakázala prodej deseti modelů aut japonské automobilky Nissan a německých výrobců BMW a Porsche. Korejské ministerstvo životního prostředí uvedlo, že u těchto modelů byly zjištěny zfalšované certifikační dokumenty. Jde o zatím poslední dopad skandálu německé skupiny Volkswagen s obcházením emisních testů, uvedla agentura Reuters.

Vláda oznámila záměr zakázat prodej deseti modelů tří automobilek už v srpnu po vyšetřování, zda i jiní zahraniční automobiloví výrobci vedle Volkswagenu falšovali dokumenty o emisích a hladinách hluku. Pro většinu z těchto modelů platí zákaz prodeje už od prosince, sdělilo dnes ministerstvo. Místní pobočky těchto automobilek navíc dostaly úhrnnou pokutu 7,17 miliardy wonů (153 milionů Kč) za to, že už v Koreji prodaly 4523 těchto aut.

Mluvčí jihokorejských poboček Nissanu a BMW vládní zjištění potvrdili a řekli, že jejich firmy se budou snažit získat pro tyto modely znovu platná osvědčení. Mluvčí Porsche, která patří do skupiny Volkswagen, to zatím nekomentoval. Podle dostupných zpráv se zákaz týká modelů Infiniti Q50, Nissan Qashqai, BMW X5M, Porsche Macan S Diesel, Porsche Cayenne SE-Hybrid a Porsche Cayenne Turbo

Minulý měsíc vyměřil jihokorejský regulační úřad Volkswagenu pokutu 37,3 miliardy wonů (797 milionů Kč) za klamavou reklamu týkající se emisí. Úřad zároveň oznámil, že podá trestní oznámení na pět bývalých i současných vedoucích pracovníků jihokorejské divize Volkswagenu. Volkswagen podle úřadu v reklamách používal "nepravdivá, přehnaná či klamavá" tvrzení, když svá auta inzeroval jako šetrná k životnímu prostředí, ačkoli byla vybavena systémem umožňujícím manipulovat s testy emisí.

Jižní Korea loni v srpnu vyměřila Volkswagenu pokutu 17,8 miliardy wonů (380 milionů Kč) za falšování dokumentů o testech emisí a hlučnosti. Už předloni kvůli manipulaci s testy emisí Jižní Korea pokutovala automobilku částkou 14,1 miliardy wonů (301 milionů Kč).

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (2)
Avatar - Hittman
3. 1. 2017 19:16
Možná
jsem to přehlédl, ale neuvedli, zda se to týká všech motorů uvedených modelů nebo třeba dieslových motorů, což by bylo zajímavé, protože Nissan bere naftu od Renaultu a Infinity od M-B...
3. 1. 2017 17:58
Diesel je skončí?
[odkaz]