Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejoblíbenější značky v USA? Majitelé nejčastěji chválili Teslu, Lincoln a RAM

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 2. 2021 • 06:38
49
9
Zobrazit náhledy (49)
Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty Ram Heavy Duty

V první desítce se objevilo hned pět amerických značek, tři japonské, jedna jihokorejská a jedna německá.

Nový výzkum Consumer Reports, zaměřený na nejvíce a nejméně populární automobilové značky v USA, byl založen na výzkumu spokojenosti majitelů. Výsledky vycházejí z výzkumu Annual Auto Surveys 2020, v rámci kterého byly získány informace o 369.000 vozidlech modelového roku 2018 až 2020, včetně několika málo vozů modelového roku 2021, u kterých však nedošlo k výraznějším změnám.

Základem hodnocení bylo tzv. „Would Buy Again“ skóre – tedy zhodnocení, zda by si zákazník se všemi svými současnými zkušenostmi (cena vozu, komfort, spolehlivostí, výkony, radost za volantem, atd.) znovu koupil ten samý vůz. Hodnocení přitom záviselo na procentu řidičů, kteří odpověděli „Definitivně ano“.

Kromě toho se ale započítávalo i hodnocení těchto parametrů: jízdní vlastnosti (zejména ovladatelnost a akcelerace), komfort (např. sedadla, hlučnost a podvozek), palubní elektronika (kvalita infotainmentu), úložné prostory v kabině (držáky nápojů, odkládací přihrádky, atd., nikoliv velikost kufru) a nakonec hodnota (zda zákazník cítí, že dostal, za co si zaplatil).

A výsledky? Naprosto nejvyššího skóre dosáhla značka Tesla, kterou s decentním odstupem následuje značka Lincoln a první trojici uzavírá výrobce pick-upů a užitkových vozidel RAM. Do první pětice se pak dostal i Chrysler a první „zámořská“ značka – Subaru. Další zahraniční značky bychom pak našli až v hodnocení TOP 10, kam se v následujícím pořadí dostaly značky Hyundai, Porsche, Dodge, Mazda a Toyota. Naopak na posledních místech skončily značky Cadillac, Nissan a Infiniti.

Zajímavostí přitom je, že některé z nejpopulárnějších značek v tomto hodnocení mohly v jiných průzkumech Consumer Reports dopadnout zcela naopak. To platí například pro značky Tesla a Lincoln, které sice slaví úspěch ve spokojenosti zákazníků, nicméně v ročním hodnocení spolehlivosti patřily spíše na chvost. A naopak to platí například pro značku Buick.

Související články

Témata
Avatar - Lonestarstate
10. 2. 2021 15:30
Re: Hezké výsledky pro Lincoln, RAM a Chrysler
Tak jasne....cenou. Ale po odchodu XTS z nabidky maji vse velmi sportovne (tvrde) ladene.
Avatar - Barrichello
10. 2. 2021 15:08
Re: Hezké výsledky pro Lincoln, RAM a Chrysler
Jediná konkurence je Cadillac z US značek.
Avatar - Barrichello
10. 2. 2021 15:07
Re: Hezké výsledky pro Lincoln, RAM a Chrysler
Můžeš ho mít i tady, jediný problém je na něj mít peníze :-)
Avatar - Lonestarstate
9. 2. 2021 20:49
Re: To su realni majitelia
Outbacky a Forestery jsou v USA opravdu popularni. Drzaky a navic pro hodne Americanu je to tak akorat auto (velikosti atd).
Avatar - Lonestarstate
9. 2. 2021 20:47
Re: Hezké výsledky pro Lincoln, RAM a Chrysler
U Lincolnu se vubec nedivim. Jako jedina znacka dela luxusni auta opravdu luxusni a ne sportovni. Konkurence v tomhle je opravdu mala, takze ani ja nevim, co jineho bych si priste koupil. Nastesti do obmeny casu dost. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud