Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejprodávanější zánovní ojetina? Určitě uhodnete

ČTK ČTK 28. 5. 2020 • 20:48
42
1
Zobrazit náhledy (42)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia

Nejprodávanější značkou zánovních ojetin je Škoda. Proti loňsku zvýšila mezi vozy do tří let stáří podíl o 3,4 procentního bodu na 38 procent.

Největší zájem je tradičně o model Fabia, který tvořil 13 procent všech prodaných zánovních ojetin. Loni to bylo devět procent. Druhé místo drží Octavia i přes pokles tržního podílu ze sedmi na pět procent. Vyplývá to ze statistiky sítě autobazarů Mototechna. Mezi novými vozy má Škoda podíl 39 procent.

Ještě v loňském roce držela třetí příčku Škoda Rapid s téměř 11 procenty. Tu ale v letošním roce sesadily Škody kategorie SUV, které se na trh ojetin začaly ve větší míře dostávat právě letos. Kodiaq a Karoq tvoří přes osm procent prodaných vozů. Na dalších místech v prodeji jsou Hyundai, Kia, Dacia a Volkswagen.

Podle statistik společnosti AAA je průměrný pokles ceny u tříleté ojetiny okolo 22 procent, respektive v průměru 132.700 Kč proti ceníkové ceně. Téměř 60 procent vozů se prodá za cenu do 400.000 Kč, 35 procent od 400.000 do 800.000 Kč.

"Za téměř osm let, kdy pod značkou Mototechna prodáváme zánovní auta, je vidět každoroční nárůst počtu prodaných kusů...Nejmarkantnější propad ceny je vidět u luxusních aut, která během prvních tří let dokážou ztratit i přes 60 procent své původní hodnoty," uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel Aures Holding, která Mototechnu vlastní.

Mezi pohonnými jednotkami dominují benzínové agregáty, které tvoří přes 82 procent prodejů. Aut s dieselovými motory se prodává 14,5 procenta a zbytek se dělí mezi alternativní pohony. Hybridní motory a elektromotory mají podíl 2,5 procenta. I přesto, že nejprodávanější jsou SUV s podílem 36 procent, pohon všech kol má pouze 11,5 procenta prodaných aut. Jde o meziroční nárůst o 2,5 procentního bodu.

Související články

Témata
25. 2. 2021 09:50
Ojetina
My jsme si také pořizovali ojetinu, protože to bylo hrozně nepraktické pro nás, si pořizovat nové auto, vzhledem k tomu, že to bylo naše první auto... Co nám ale docela dost pomohlo v pořizování takovéto ojetiny, tak to byl tento návod na to, jak sepsat kupní smlouvu. Odkaz na něj najdete zde - https://napovime.cz/…smlouvu-na-auto/ :) Jinak těch návodů je asi spousta, jen nám se nejvíce hodil tento...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud