Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejprodávanějším autem v Japonsku byl loni poprvé hybridní vůz

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 1. 2010 • 12:37
156
211
Zobrazit náhledy (156)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Nejprodávanějším vozem v Japonsku se loni stala Toyota Prius. Je to poprvé, kdy první příčku v prodeje obsadil hybridní vůz.

Podle Japonské asociace prodejců aut se loni celkem prodalo 208.876 vozů Prius, což představuje ve srovnání s předchozím rokem téměř trojnásobný růst.

Toyota je největším výrobcem automobilů na světě. Vítězství hybridního automobilu, který kombinuje benzinový a elektrický motor, potvrzuje, že mezi spotřebiteli roste zájem o vozy, které jsou přátelštější k životnímu prostředí. Hybridní vozy se na celkovém prodeji aut v Japonsku podílejí zhruba deseti procenty. To je mnohem více než na ostatních trzích, kde sice tyto vozy poutají pozornost, avšak zatím mají jen relativně malé prodeje. Podle odhadů výzkumné společnosti Green Car Congress se hybridní vozy na celkovém prodeji nových aut v USA podílejí zhruba 2,8 procenty.

Další příčky v prodeji vozů v Japonsku patří modelu Fit automobilky Honda a dalšímu modelu Toyoty, Vitz. Tyto vozy sice nejsou hybridní, ale patří mezi malé a úsporné vozy, jejichž prodej se snaží vláda podpořit tzv. šrotovným a dalšími pobídkami. Druhým nejprodávanějším hybridním vozem byla Honda Insight s 93.283 vozy. V celkovém prodeji ji patřilo páté místo.

Toyota uvedla Prius na trh v roce 1997 a dnes se prodává již třetí generace vozu. Model je nejlépe prodávaným hybridním vozem na světě. Od počátku jeho uvedení na trh se již prodalo 1,6 milionu vozů.

Japonský automobilový trh již několik desetiletí zažívá stagnaci. Prodej hybridních vozů je jediným světlým bodem. V loňském roce prodej aut v Japonsku klesl o devět procent na 2,9 milionu vozů a poprvé od roku 1971 se propadl pod úroveň tří milionů vozů.

Doporučujeme
Toyota Prius - Třetí generace
Toyota Prius: První jízdní dojmy

Související články

Témata
26. 1. 2010 16:03
Re: Útok na hybridy
Já mám studovat?.)Tvá citace:"Právě že o plynulé změně zdvihu ventilů to celé je,tímto dokážeš používat atkinsonův cyklus bez škrtící klapky.O tom to je od počátku.Takto funguje motor v Priusu." A dělá tohle VVTi?:)Ne:) Ty prostě budeš urážet a nedovedeš uznat svou jasnou chybu?.) Jak pak by jsi teda chtěl dikutovat?
26. 1. 2010 00:36
Re: Útok na hybridy
Nevíš kde je počátek naší diskuze?Jo už ti psal někdo jiný,že vybírání fakt ti jde velmi dobře.posunutí doby časování,To umí VVT-i velmi dobře,studuj,chlapče studuj...
25. 1. 2010 17:19
Re: Útok na hybridy
Takže VVTi je systém plynulé regulace zdvihu ventilu, jo?.)
25. 1. 2010 08:57
Re: Útok na hybridy
Vrať se na počátek naší diskuze a přečti si jak popisuju Atkisonův cyklus v Priusu,pak odkazy,shodují se.Zato ty nemáš pro svá tvrzení jedinný důkaz,to je smutné.
22. 1. 2010 08:54
Re: Útok na hybridy
Co je pro tebe tak hrozného na tom přiznat svou chybu?.)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud