Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Německá firma oživuje Brouka. Moderní verzi nabízí za 14 milionů

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Retro je v kurzu, proto nás nepřekvapuje, že další firma přichází s nápadem oživit jedno ikonické auto. Samotný výběr však trochu neočekávaný je. 

Německá společnost Milivié totiž nesáhla po nějakém legendárním sportovním modelu nebo třeba po nějakém vozu s mimořádně elegantním designem, vybrala si "jen" původní Volkswagen Brouk. Ten samozřejmě patří mezi nejdůležitější automobily všech dob, ale že by si zasloužil moderní interpretaci v podobě, jakou chystá Milivié, si nejsme jisti.

Nepůjde totiž o drobnou modernizaci, Brouk se změní v prakticky nové auto, za které navíc výrobce požaduje mimořádně velké peníze. Základní cena činí 570 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 14 milionů korun! Firma přitom plánuje postavit 22 kusů.

Milivié 1 vychází z Brouka 1303, což je provedení ze 70. let, které bylo o něco větší než původní Volkswagen. U toho vozu přestavba začíná.

Němci však upraví karoserii, která dostane větší blatníky, moderní LED světlomety, přední spoiler, nová zpětná zrcátka, vzadu se objeví "kachní ocas" a dvě koncovky výfuku. Milivié hovoří o inspiraci vozy Porsche. A všimněte si také 19palcových kol.

Video se připravuje ...

Podstatně se promění i kabina, která nabídne palubní desku se dvěma displeji o úhlopříčce 12,3 palce. Výbava zahrnuje například USB a USB-C konektory, čtyři samostatná vyhřívaná sedadla, bezdrátové nabíjení telefonu, audio systém s 9 reproduktory, parkovací senzory, dvě kamery nebo automatickou klimatizaci. Zákazníci k vozu dostanou ještě zakázkové zavazadlo sladěné barevně s vnitřkem.

Auto se dále pochlubí podvozkem s novým zavěšením, novými pružinami i tlumiči a chybět nesmějí nové brzdy - samozřejmě kotoučové. O pohon se postará vzduchem chlazený 2,28litrový plochý čtyřválec, kombinovaný se 4stupňovou automatickou převodovkou. Výkon motoru bohužel zatím neznáme.

Zato víme, že přestavba Brouka 1303 na Milivié 1 podle výrobce zabere asi 1000 hodin. První vozy by k zákazníkům měly dorazit v červenci příštího roku.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme