Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Německý FlexCamp má být celoroční karavan pro offroady s působivými vlastnostmi

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 1. 2022 • 09:22
23
Zobrazit náhledy (23)
Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger Offroad-Anhänger

S rostoucí popularitou cestování po vlastní ose přicházejí i stále zajímavěji řešené obytné vozy a karavany, včetně těch terénních.

To ostatně ukazuje německá společnost ICC Offroad, která již poměrně dlouhou dobu pracuje na kompaktním terénním karavanu FlexCamp. Ten byl světu poprvé ohlášen v roce 2019 a vzhledem k neočekávaným komplikacím při jeho vývoji se stále jedná pouze o koncept, přesto se zdá být téměř jisté, že se nakonec objeví na trhu.

Už při pohledu na parametry, grafiku a slibované vlastnosti je totiž jasné, že by se FlexCamp od ICC Offroad mohl časem stát poměrně zajímavým zbožím pro širokou klientelu. Původně pouze karavan by totiž podle posledních zpráv mělo být možné umístit také na korbu pick-upu, případně instalovat přímo na šasi vozu a vytvořit tak obytný vůz.

Video se připravuje ...

Jednou z hlavních předností konceptu jsou přitom poměrně kompaktní rozměry ve složeném stavu, kdy FlexCamp měř 4450 mm na délku, 2040 mm na šířku a 2000 mm na výšku. Při rozložení ale karavan povyroste na 3340 mm do šířky a 3040 mm na výšku.

Uvnitř je pak připraveno plnohodnotné dvoulůžko, které je možné doplnit ještě o jedno menší lůžko. Celkem se tak uvnitř vyspí tři lidé, posezení je však připraveno pro čtyři. V kabině je také kuchyně s plynovým hořákem, lednicí a tekoucí vodou, sprchový kout nebo suchá toaleta.

Kromě dvou 6kg nádrží na plyn je vůz vybaven také dvěma 75litrovými nádržemi na čistou i odpadní vodu nebo 10litrovým bojlerem. Dostatek elektřiny pak zajišťuje 160 Ah LiFePO4 baterie, kterou je možné volitelně doplnit o solární nabíjení. Volitelnou výbavou je také klimatizace.

Pro uložení různých drobností pak slouží systém šuplíků umístěných pod hlavním lůžkem, který je částečně přístupný také zvenčí. Venku jsou navíc umístěny i přípojky na vodu a chybět by neměla ani malá venkovní kuchyně s pultíkem a dřezem.

Společnost ICC Offroad zatím nezveřejnila cenu ani očekávaný příchod na trh, dá se však předpokládat, že podobné karavany a obytné nástavby budou mít v příštích měsících odbyt prakticky jistý. A to jak v Evropě, tak i v dalších koutech světa.

Související články

Témata
Články odjinud