Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nesháníte na sezonu něco zvláštního? Na prodej je tříkolka s V8 z Tatry 613

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 3. 2021 • 09:45
7
3
Zobrazit náhledy (7)
Tatra HILL COOPER Tatra HILL COOPER

S blížící se motoristickou "sezonou" možná i vy uvažujete o nějakém novém vozítku, které vám minimálně do příštího nástupu zimy bude dělat radost.

Možnosti jsou samozřejmě široké, koupit si můžete motorku, nějaký sporťák nebo třeba kabriolet. Ale co když si myslíte na něco zvláštního, neotřelého, možná až bláznivého?

Pak by se vám mohla líbit tahle nepřehlédnutelná tříkolka poháněná osmiválcem. A ne ledajakým, nad zadní nápravou totiž trůní vzduchem chlazený motor z Tatry 613 o objemu 3,5 litru, s výkonem 123 kW a točivým momentem 285 N.m. Zmíněná náprava mimochodem také pochází z 613.

Dvoumístný stroj s dlouhatánskou přední vidlicí se jmenuje Hill Cooper a vznikl u české společnosti stejného jména - tedy Hill Cooper. Ta ho také kompletně vyvinula, včetně designu.

Firma upozorňuje, že tříkolka splňuje všechny homologace a je schválena pro provoz na veřejných komunikacích. A dodává, že je vyrobena v největších možných rozměrech, jaké dovolují směrnice EU.

Proto ostatně Hill Cooper není žádný drobek: dlouhý je rovné čtyři metry, široký dva metry a jeho hmotnost dosahuje jedné tuny.

Jestli se vám tříkolka s motorem z tatrovky líbí, zřejmě by neměl být problém nechat si ji u Hill Cooper vyrobit. Pokud ale nechcete čekat, můžete sáhnout po jednom ojetém exempláři, který je momentálně na prodej.

Jde o mašinu z roku 2015, která má za sebou 10.250 kilometrů, ale podle prodejce je prý jako nová. Cena? Netradiční stroj je k mání za 1,2 milionu korun.

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
13. 3. 2021 09:36
Re: Sranda
:-) :yes:
13. 3. 2021 09:08
Re: Sranda
To já taky. Znám tady nedaleko kluky, kteří takovou tříkolku s 613 motorem mají tady (udělali si jí). Myslím, že plánovali to dělat na kšeft, ale spíše je živí opravy klasických aut, protože tohle je opravdu vozík pro pozéry a nic jiného.
Avatar - 3_diamanty
13. 3. 2021 08:54
Sranda
Vzdy ked vidim takuto motorku tak si hned spomeniem na film "dvaja nosaci tankuju super" ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku