Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nesháníte zajímavý karavan? Na prodej je Airstream Toma Hankse

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 7. 2021 • 03:02
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella Airstream 34 Limited Excella

Jestli se zrovna poohlížíte po zajímavém obytném přívěsu, možná s koupí nespěchejte. Když budete mít kliku (a dost peněz), můžete v blízké budoucnosti cestovat s karavanem, který používal slavný americký herec Tom Hanks.

Jde o Airstream 34 Limited Excella z roku 1992 a Hanks jej využíval prakticky jako náhradní dům. Často v něm totiž bydlel během natáčení.

A že ho opravdu užíval pravidelně, o tom svědčí například samolepky na oknech, které jsou vzpomínkou na místa, která herec s Airstreamem za téměř 20 let navštívil.

Poprvé se Hanks v tomto karavanu, který kupoval jako nový, ubytoval při natáčení romantické komedie Samotář v Seattlu z roku 1993, naposledy pak filmování snímku The Circle. Ten se veřejnosti představil v roce 2017.

O podobě a vybavení interiéru si uděláte nejlepší obrázek z fotografií v galerii, nás ale zaujalo, že vnitřek vypadá poměrně obyčejně a skromně. Hanks si evidentně nepotrpí na okázalý přepych.

Několik přání však herec při objednávce přece jen měl. Chtěl například plnohodnotnou pohovku, takovou, jakou by mohl mít i doma. Zvolil kousek s odnímatelnými nohami, které umožňují, že se sofa vejde do dveří karavanu. Další zajímavostí je elektrický krb.

Airstream dále nabízí kuchyni a koupelnu s toaletou, prostor pro spaní, vybavený skromnou postelí, je v zadní části přívěsu.

Zájemce pak jistě bude zajímat, že Hanksův karavan se prodává nejen s nábytkem, který herec používal, ale i s několika předměty, které mají sběratelský potenciál. Jde například o hrnek podepsaný hvězdami snímku Apollo 13 nebo nádobí a jiné kuchyňské vybavení. Vnitřek aistreamu také zdobí velký Hanksův autogram.

Přívěs bude 13. srpna dražit společnost Bonhams, která očekává, že by za něj nový majitel mohl zaplatit částku mezi 3,3 až 5,4 milionu korun. 

Související články

Témata
21. 7. 2021 21:33
Nejsem karavanista.....
....a vím, že existují i lépe vybavené a řešené karavany, ale klasické Airstreamy mají dlouhá léta své kouzlo a vždycky se mi líbily. A ani to nemusí být zrovna takový třínápravový hroch, asi jeden z největších modelů. :yes:
Pozor však, americká specifikace je v Evropě trošku naprd.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud