Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Netflix chystá film o formuli 1. Zahraje si v něm Robert De Niro

David Bureš David Bureš 26. 1. 2021 • 05:43
41
1
Zobrazit náhledy (41)
Pneumatiky ve formuli 1 Formule 1, Lance Stroll, VC Turecka 2020, kvalifikace Velká cena Emilia Romagna Formule 1 2020: ilustrační snímek Ilustrační foto Záludnosti okruhů Na mokru mohou být běžné přechody pro chodce pěkně zrádné Sebastian Vettel v kvalifikaci na VC Ruska 2020 Ferrari VC Toskánska Formule 1 2020: Nehoda VC Španělska 2020 F1: Trénink VC Štýrska F1 2020 VC Štýrska 2020: Kvalifikace Monoposty Alpha Tauri jsou přejmenované loňské Toro Rosso. V hlasování fanoušků byly vozy označeny za nejhezčí. Podle předpovědí odborníků Ferrari nadvládu Stříbrných šípů nenaruší Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Williams FW43 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Renualt R.S.20 Red Bull Racing RB16 Red Bull Racing RB16

Chystaný film s jednoduchým názvem Formule bude akční thriller z prostředí formule 1. Účinkovat v něm bude i hvězda ze Star Wars.

Netflix hraje dnes stále důležitější roli v tvorbě seriálů a filmů, když se mnohdy nebojí konkurovat klasickým hollywoodským filmovým studiím. Nyní tato streamovací služba potěší i fanoušky motorsportu. Pracuje totiž na filmu z prostředí formule 1.

Film s jednoduchým pracovním názvem „The Formula“ (Formule) nicméně nebude natočen podle skutečných událostí, půjde o fiktivní thriller pojednávající o americkém závodníkovi formule 1, který se zaplete s mafií. Jako závodník tak musí pomáhat jako řidič, aby zachránil svoji rodinu.

„Je to příběh mladého muže z Detroitu, který se stal mezinárodní závodní hvězdou ve světě formule 1 pod vedením svého mentora se starými vazbami na mafii,“ říká k ději režisér snímku Gerard McMurray. I přes originální příběh však mají být ve snímku využity záběry ze skutečného dění ve formuli 1.

Netflix tímto projektem přitom opět dokazuje, že umí přilákat i velká jména. Ve snímku totiž bude účinkovat slavný herec Robert De Niro, kterého doplní dnes rovněž známý John Boyega. Ten se proslavil jednou z hlavních rolí v nových epizodách ságy Star Wars.

Scénář píše režisér snímku Gerard McMurray, který jej bude spolu s De Nirem také produkovat. Ten se podepsal už třeba pod snímkem Burning Sands, oceněném v roce 2017 porotou na filmovém festivalu Sundance jako nejlepší hraný film. Nedávno založil společnost Buppie Productions, která má za cíl produkovat snímky s herci tmavé pleti pro mainstreamové publikum. To bude Formule  splňovat, jelikož třeba John Boyega má nigerijské předky.

Prostředí motoristických závodů se filmaři jednu dobu vyhýbali, možná i kvůli kritice filmů Formule! se Sylvestrem Stallonem v hlavní roli nebo Na plný plyn z prostředí vytrvalostních závodů. V posledních letech se ale situace mění k lepšímu, i díky naopak kritikou chváleným filmům jako Rivalové o rivalitě Jamese Hunta a Nikiho Laudy nebo Le Mans 66' o souboji Fordu s Ferrari na slavné čtyřiadvacetihodinovce. Automobiloví fanoušci tak mohou doufat, že se vrací doba šedesátých a sedmdesátých let, kdy vznikly legendární snímky ze závodnického prostředí jako Grand Prix nebo Le Mans. V přípravách jsou totiž navíc rovněž filmy o Enzu Ferrarim nebo Ferrucciu Lamborghinim.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Dinar
27. 1. 2021 07:58
Na každý film,
jehož tématem je motorismus, potažmo závodění, se těším, tady, při čtení informací o čem to má být, se trošku děsím. Americký pilot F1, který se zaplete s mafií, to smrdí jednak nevěrohodností F1 samotné (v tom filmu) a ještě dějovou pitominou, F1 řidič vs cosa nostra, jistě to bude srdceryvné, ale pravděpodobné asi jako film o učitelce co narazila na Marťany, a pak honičky ve stylu záběrů na nohy na pedálech, tj. spousta dupání na plyn po přeřazení (v autě s automatem) a podobné známé pytloviny filmových honiček, spec. u filmů us produkce. Prostě, vidím to spíš skepticky.