Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan a správný zvuk pro elektromobily (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 9. 2015 • 18:43
4
10
V rámci pomoci chodcům s identifikací elektromobilů se Nissan ujal hlavní role v projektu eVADER vedeném Evropskou komisí.

Nissan se ve spolupráci s dalšími deseti členy konsorcia podílel na vytvoření nového systému výstražné signalizace pro chodce, vydávající účinné zvukové signály s možností jejich zacílení.

Cílem projektu je systém, který upozorní chodce a další zranitelné účastníky provozu na blížící se elektromobil. Zároveň mají tyto signály minimalizovat dopad na celkovou úroveň hlukové zátěže.

V roli hlavního partnera projektu eVADER, jehož dokončení trvalo tři roky, čerpal Nissan ze svých zkušeností z vývoje elektromobilů. Díky tomu integroval do systému řadu technologií z vlastní produkce i od ostatních členů konsorcia.

Zvuk vydávaný systémem má nejen mířit přímo na chodce, ale zároveň je má rovněž co nejméně obtěžovat. Na počátku vývoje proto byly vyloučeny zvuky připomínající sirény, které jsou příliš hlasité a pro některé účastníky provozu mohou být i matoucí.

Součástí finální verze systému je kamera integrovaná do čelního skla, která je naprogramována tak, aby rozpoznávala chodce, cyklisty a další účastníky provozu.

V případě detekce účastníka provozu vyšle šestice reproduktorů jeho směrem zvukový signál, aby jej upozornily na přítomnost elektromobilu. Tento zvuk je až o pět decibelů slabší než zvuk běžného vozu se zážehovým či vznětovým motorem.

Při testech v reálných podmínkách byl systém integrován do elektromobilu Nissan Leaf. Na něm pak byl hotový výstražný systém předveden v rámci závěrečné akce v Barceloně, kde se mu dostalo pozitivního přijetí ze strany komunity zrakově postižených.

Poznatky a výsledky vzešlé z projektu eVADER představují důležitý referenční materiál pro budoucí výzkum v této oblasti, který pravděpodobně dojde využití při tvorbě legislativy EU v oblasti výstražné zvukové signalizace elektromobilů.

Související články

Témata
9. 9. 2015 13:43
Re: Vtákovina
Audi před lety připravilo tohle: [odkaz] Ukázka zvuku je asi na 1:50 (respektive 1:30).
9. 9. 2015 13:39
Re: Vtákovina
Auto už je vybavené potřebným zařízením - říká se mu klakson, neboli zvukové výstražné zařízení. Podobně by například kolo mělo mít zvonek. Jenže lidé nejsou zvyklí je používat (k účelu, ke kterému slouží) a tedy ani slyšet.

Ale ano, sluchem se řídíme hodně. Hlavně pro situační orientaci.
Avatar - Hittman
9. 9. 2015 13:27
Je
to jen vysavač... >:-[]
9. 9. 2015 08:20
Re: Vtákovina
Očekávám, že to nějaký iniciativni pitomec časem prosadí i pro kola. ;-\
9. 9. 2015 07:40
Re: Vtákovina
O víkendu mě málem srazil prius. Zastavím si v pohodě na dálnici na odpočívadle. Vylezu z auta, obcházím ho a koukám za sebe zda nic nejede a ve chvíli, kdy jsem těsně vedle auta se "přiřítí" prius z protisměru (celá odpočívka byla jednosměrná). Nějakej německej dědula se prostě rozhodl, že výjezd je obráceně. Naštěstí to nakonec pochopil. Každopádně jsem jej vůbec neslyšel, o normálním autě bych periferně věděl. Nemluvě o normálním řidiči >:D >:D . Ve městě to poznáte jednoduše. Většina lidí když jde po chodníku a vy jedete těsně kolem, tak se na vás ani nepodívá, ale ví že tam je auto. Když budou mít ty lidi v uších sluchátka, tak vám klidně skočej metr před auto.
Články odjinud