Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Altima Coupe – Japonská fešanda

Michal Fokt Michal Fokt 30. 11. 2006 • 12:15
15
11
Zobrazit náhledy (15)
Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima Nissan Altima
Nissan v Los Angeles představil kupé verzi sedanu Altima.

V Evropě se nás Nissan rozhodl „krmit“ všemožnými crossovery, v Americe se však žádné zvláštní změny filozofie nedějí a zcela jistě ani dít nebudou. A střední třídu tam za Nissan od loňska hájí sedan střední třídy Altima, tedy sourozenec Primery (pokud by tedy nějaká nová byla). Tím ovšem aktivity Japonců v této kategorii nekončí, čtyřdveřovou Altimu totiž v létě příštího roku doplní ještě klasické kupé. To právě debutuje na losangeleském autosalonu a dlužno říci, že je velmi pohledné. Možná to bude tím, že svými tvary evokuje sportovní 350Z.

Altima Coupe bude vyzbrojena dvěma motory, základ nabídky bude tvořit čtyřválec 2,5 l o výkonu 129 kW a komu by to málo (takových bude v Americe asi většina…), může zvolit vidlicový šestiválec 3,5 l (z již zmiňovaného 350Z) s výkonem nastaveným na 199 kW. Jednotky bude možné zkombinovat buď s převodovkou s plynule proměnným převodem CVT, nebo se šestistupňovým přímo řazeným ústrojím.

Témata
Avatar - MeSiL
30. 11. 2006 20:40
Re: Volant
jj...přesně...taková splácanina z nissanu a infinity... ;-\ něco hezké něco k sobě nepasuje.. (např. to boční okénko z Zetka k celkovému bočnímu profilu...)
30. 11. 2006 17:57
Všehochuť
Designem mě neoslovuje. Vypadá to, že vzali Primeru a chtěli ji ztlouct do tvaru TT. Interier je pěkný, akorat mi fest připomína středovou konzolí Golf family ;-)
Avatar - Dinar
30. 11. 2006 13:31
Re: Nissanovi to někdy i jde
S vnitřkem souhlas, na Nissan překvapivě elegantní a dotažené, trochu nechápu poznámku interiér a německý chrom. Z venku je to horší, oblá beztvarost, trochu jako japonský návrat do 90. let, navíc by to auto potřebovalo minimálně 20" kola, aby trochu odpovídaly proporce.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku