Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan ukázal siluetu nového Juke, odhaluje toho překvapivě dost

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 7. 2019 • 19:42
9
Zobrazit náhledy (9)
Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke

Nissan nás začíná zásobovat fotkami nové generace modelu Juke, který se představí již začátkem září.

Zatímco minulý týden nám Nissan naservíroval nový Juke zepředu, tentokrát si ho můžeme prohlédnout z boku. A i když je většina vozu skrytá ve tmě, přesto jeho tvary poodhalují překvapivě dost. A na co se tedy můžeme těšit?

Začněme u přední části, která zdůrazňuje protáhlé světlomety. Ty jsou nyní plně integrované do karoserie, zatímco u první generace Juke tvořily designově zajímavé výstupky. Kapota je delší a navazuje na čelní sklo v nohem pozvolnějším úhlu. Přední část tak působí moderněji a dynamičtěji.

Střecha se opět mírně svažuje, tentokrát už ale působí více zakulaceně. V zadní části na ni navazuje integrovaný spoiler pátých dveří, pod kterým je opět poněkud pozvolněji klesající zadní sklo. Nový Juke tak působí vyváženěji než jeho předchůdce a zavazadlový prostor by mohl nabídnout podstatně více místa.

Nebýt ale poměrně výrazných kulatých světlometů, jejichž fotky zveřejnila automobilka již minulý týden, zdálo by se, že z nové generace modelu Juke se začíná klubat další obyčejná zástupce třídy kompaktních SUV.  A to by byla celkem škoda. Design první generace byl možná poněkud kontroverzní, rozhodně mu ale nechyběla osobitost a dodnes je svým způsobem unikátní.

Premiéra je však naplánována až na 3. září a většina vozu je ještě ukryta ve tmě – stále se tak můžeme dočkat zajímavých překvapení. Byla by totiž škoda, pokud by se automobilka musela pod tlakem trhu vzdát svého nevšedního designu a nahradit ho jen „dalším“ vozem s nezajímavými a přísně účelovými tvary.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku