Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Dacia Duster by nakonec nemusela přijít o turbodiesel. Cesta k němu ale bude trnitá

Stanislav Kolman
Diskuze (18)

Konec nafty pod kapotami dacií bereme už nějaký pátek jako hotovou věc. Ze zákulisí automobilky teď ale přišla jedna překvapivá informace.

Ještě před dvěma měsíci nás Dacia přesvědčovala, že s turbodiesely zcela končí a novodobé vozy rumunské automobilky budou spoléhat jen na benzin a alternativní paliva. Teď se ale zdá, že nafta, kterou už většina automobilového světa definitivně zatratila, by ještě nemusela říct poslední slovo.

Výběr motorizací by měl být i bez ní pestrý. Základ představuje přeplňovaný benzinový tříválec 1.2 TCe se 48V mild-hybridní výpomocí. Tento motor má být dostupný ve dvou výkonnostních variantách a také v provedení na LPG. Podle všeho by měl nabídnout manuální i automatickou převodovku.

Potvrzený je také příjezd Dusteru E-Tech, tedy zcela nového full-hybridu. Aktuálně jej Dacia nabízí v až sedmimístném modelu Jogger a základ představuje atmosférická šestnáctistovka. Tu má však do budoucna nahradit hybrid nový s osmnáctistovkou. Ten využije i nový Duster, otázkou však zůstává, jestli od samotného počátku.

Video se připravuje ...

Nejpikantnější spekulací z vývoje, se kterou přišel český magazín RNews.cz, se ale týká turbodieselu. Podle zatím nepotvrzených informací se totiž ve vývoji pracuje i na motorizaci 1.5 Blue dCi. Že by ten konec s naftou přeci jen nebyl tak úplně definitivní?

Než ale začneme společně jásat a přemýšlet nad předobjednávkami, pojďme věci uvést na pravou míru. Jak výše zmíněný zdroj jedním dechem dodává, účast naftového motoru ve vývojovém středisku nutně neznamená, že se jej nakonec dočkáme i v sériové produkci. Vždyť může jít jen o menší projekt v rámci vývojových prací, který zmizí stejně rychle, jako se objevil.

A pokud Duster třetí generace s turbodieslem opravdu vznikne, nikdo vám dnes nezaručí, že se stane součástí evropské nabídky. Nezapomínejme, že Duster je globální model, který se v různých koutech světa prodává s různými odznáčky. A někde mají to štěstí, že se na moderní nafťáky ještě nekouká úplně skrz prsty. Ale nechme se překvapit, s čím nakonec Dacia u nového Dusteru (a posléze většího Bigsteru) přijde.

Video se připravuje ...

Stanislav Kolman
Diskuze (18)

Doporučujeme

Avatar - lordlord
4. 5. 2023 12:43
kup
může být jako užitkáč bez zadních sedaček
Avatar - Mokrous
4. 5. 2023 10:31
Re: Omyl
Přesně, pořád říkám, že to hlavní co chybí je vymahatelnost práva a pravidel obecně.
I když mě některý pravidla se.r.ou a sr.á,t budou. Ale co už.

Před pár dny jsem dojel na Mohelničáku ženskou v Golfu IV asi 1.9 TDI. Tvl, já nevěděl, jak a kudy jí předjet, jaká za ní byla černá clona. To byl oblak, jak když zapálíš stoh pneumatik. Ale na STK ji zase za pětikilo nechají projít...

Místo 3 tunových EV SUV za 5 mega se mělo dělat vše proto, aby lidi mohli i museli perfektně udržovat a zároveň obnovovat vozový park na modernější a čistší, ale dostupnější a jednodušší menší reálně úsporné vozy. A ne tady mít pár monster, hromadu Číňanů a zbytek bude Kuba.
Avatar - Jenik3
4. 5. 2023 06:33
Re: 5l na sto
To není málo na naftak...
Avatar - Barrichello
3. 5. 2023 21:27
Re: Omyl
Boubín čeká Borisove :-)
Avatar - Barrichello
3. 5. 2023 21:26
Re: Omyl
Já bych byl proto, aby letadlo plnilo emsíní třídu Euro 7 jako auta, v roce 2023.

Tedy aby zpáteční letenka do austrálie stála dle třídy 275 - 600 000 kč a nabíječka na alíku 4 usd a doprva 215 USD

Co ty na to neostalinisto BORISOVE??? :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Našim cílem je světová inflace ve výši 60-900% dle jednotlivé země.

Pak by se mohlo stát, že na jednu takovu nevinnou evropskou demošku vyhlášenou na jednu nejmenovanou sobotu by na jedotlivá evropská náměstí mohlo přijit chabých 15,5-27 milionů

PRO ZACATEK

CASEM TREBA 50 milionů.......


Co vy na to Lysenkisti?