Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová generace Audi Q7 shodí více než 360 kilogramů

David Bureš David Bureš 19. 5. 2013
13
Aktuální generace největšího SUV se čtyřmi kruhy ve znaku je docela tlouštík. I proto jeho nástupci konstruktéři naordinovali pořádnou dietu.

Audi představí v polovině rok 2014 druhou generaci modelu Q7. Automobilka plánuje, že v dohledné době bude každý nový model lehčí než ten stávající. I díky tomuto cíli se Q7 nevyhne redukční dietě.

Německý server Automobilwoche s odvoláním na představitele ingolstadtského výrobce tvrdí, že nová Q7 mezigeneračně shodí zhruba 363 kilogramů. Pohotovostní hmotnost aktuální generace tohoto SUV s turbodieselem 3,0 TDI pod kapotou činí 2.345 kilogramů, váha jejího nástupce by tak mohla klesnout pod hranici dvou tun.

Nová Q7 použije více hliníkových slitin než ta dnešní. Zatímco u současné generace tvoří hliník pouze 6 % dílů karoserie, u té budoucí má jeho podíl vzrůst na 40 %. Základem auta bude platforma MLBevo.

Výsledkem snížení váhy budou lepší jízdní vlastnosti a nižší spotřeba paliva. Auto bude kvůli snaze o co nejmenší spotřebu dostupné i v plug-in hybridní verzi. V nabídce patrně bude i čtyřválec.

Automobil bude nadále vyráběn v Bratislavě po boku Volkswagenu Touareg a Porsche Cayenne, jehož finální montáž probíhá v Lipsku. Q7 je jakousi půlgenerací mezi prvním a druhým Touaregem (či Cayennem, chcete-li) – je technicky vyspělejší než ten první, ale chybí mu některé technické finesy současného provedení. Touareg přitom mezigeneračně shodil 200 kilogramů.

Audi Q7 nově doplní model Q8. Ten má být luxusním autem do lehkého terénu se sportovním nádechem, lákajícím zákazníky, kteří chtějí A8 v kabátu SUV.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

dodavka
| 20. 5. 2013
tyhle auta by měly byt zarazeny do kategorie dodavky, u kterých EU planuje omezit maximalni rychlost na 120km/h
Ak chce niekto myslieť ekologicky ....
| 20. 5. 2013
:yes:
trend je jasny
| 20. 5. 2013
No, tak to jste mě opravdu překvapil >:D
Dal jste tam i odkaz na článek: "Nová Škoda Octavia schudla 102 kg"
Jednoznačně...
| 19. 5. 2013
Jak moc? Q7 s V6 váží něco pod 2300 kg (i s řidičem). I 1950 kg bude solidní výsledek. Pravda, měl jsem napsat "může dostat k 1900 kg". Protože té hranice pravděpodobně nedosáhne.
Jednoznačně...
| 19. 5. 2013
Zas tak moc bych Audi nefandil :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku