Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Kia Rio se ukáže už v Paříži. Zatím se předvádí na skicách

David Bureš David Bureš 24. 8. 2016 • 16:29
4
35
Čtvrtá generace ria se ve verzi pro Evropu začne vyrábět ještě letos. Automobil nabídne svěžejší design než dnes.

Letošní ročník pařížského autosalonu se již pomalu blíží – první novinářský den se koná 29. září – a tak již výrobci začínají odhalovat novinky pro tuto výstavu. Důležitý vůz uvidíme na stánku Kie, kde se představí nová generace malého hatchbacku Rio.

Rio je z globálního hlediska nejprodávanější kiou, a tak si na vzniku nové generace dala automobilka záležet. Na tvarech dokonce spolupracovali designéři z různých koutů světa, design je tak výsledkem spolupráce týmů z designérských středisek Kie v Německu, USA a Koreje.

Zveřejněné skici naznačují výrazně sportovnější charakter než dnes. Přísně rovné linie a hladké povrchy vzhled osvěžují. Díky delšímu přednímu převisu a kapotě nebo delšímu rozvoru je pak celková koncepce vyváženější než u dnešní generace. Vzpřímené zadní sloupky však nezapřou jistou podobnost s koncernovým Hyundaiem i20, s nímž nové rio bude nepochybně sdílet svoji techniku.

Podle Kie se navíc máme těšit na skvělé užitné vlastnosti, jež budou na vrcholu své třídy. Automobilka slibuje i nejmodernější funkce konektivity a jisté jízdní vlastnosti.

Rio nové generace se ve specifikaci pro evropské trhy začne vyrábět koncem roku 2016. Zahájení produkce pro další regiony bude oznámeno v pozdějším termínu před uvedením vozu na trh.

Aktuální třetí generace ria (na vybraných trzích pride) se začala prodávat v roce 2011, vedle hatchbacku (pětidveřového i třídveřového) je k dispozici i sedan. S více než 473.000 prodanými exempláři v loňském roce se jedná z globálního hlediska o nejprodávanější kiu. V Evropě je situace jiná, na starém kontinentu tento titul drží sportage se 105.000 prodanými kusy za rok 2015.

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
28. 8. 2016 21:24
Re: Hmmmm
Pokud ukusuje Fiatu, rendlíku a ostatním francouzským křápům, není to žádná chyba.
Avatar - Ada je zase tady
28. 8. 2016 21:19
Snaha byla, ale...
...výsledek je zase tragicky nepovedený. Obludná kola skicy jako obvykle diskvalifikují celý design. Dtto vytažené blatníky, spláclá přední maska, roztažená "huba" a chybějící B sloupek. :no:
Avatar - wakantanka
24. 8. 2016 21:32
Re: tak už to prichádza
Mne to z tej skice pripadá ako i20 ala Kia. U predchádzajúcej gen. i20 a ešte súčasnej Ria to "nebilo" do očí a každý model bol svojský. U tohto mám zatiaľ zmiešané pocity.
24. 8. 2016 19:10
Re: Hmmmm
Neřekl bych. Mlčíš? Nevíš! >:D
24. 8. 2016 13:44
Re: Hmmmm
vysvětli...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud