Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Mazda 6 se zadním pohonem má technická data! Dostane až 258 koní

Lukáš Volšický
Diskuze (7)

Nová elektrická Mazda EZ-6 pro Čínu odhaluje první technické informace. Bude mít nejvyšší výkon až 258 koní a maximální rychlost obou variant nepřesáhne 170 km/h.

Nová „Mazda 6“ na sebe koncem dubna přitáhla velkou pozornost, protože nabízí přesně to, o čem se v posledních letech často spekulovalo. Novinka se představila s vytouženým pohonem zadních kol, ale z evropského pohledu má jeden zásadní problém. Zatím to totiž nevypadá, že by se měla prodávat i u nás, protože se představila výhradně na čínském trhu poté, co ji japonská značka vyvinula ve spolupráci s čínskou automobilkou Changan.

Novinka se oficiálně jmenuje Mazda EZ-6 a podle známých informací technicky vychází z čínského sedanu Changan Shenlan SL03. A jak už písmenko „E“ v modelovém pojmenování může napovídat, je elektrickým sedanem, z něhož si zákazníci mohou volitelně udělat plug-in hybrid. Koncem dubna se však nová Mazda EZ-6 pouze ukázala bez detailnějších technických informací, které se na světě objevily až nyní.

Nová Mazda EZ-6 se standardně bude prodávat jako elektromobil s maximálním výkonem 190 kW (258 koní) a nejvyšší rychlostí 170 kilometrů v hodině. Standardem elektromobilu s pohonem zadních kol bude lithium-železo-fosfátový akumulátor a už dřívější informace odhalily, že v čínském cyklu CLTC ujede až 600 kilometrů na jediné nabití.

Video se připravuje ...

To už je solidní dojezd, ale zájemcům o ještě delší bude k dispozici i plug-in hybrid s kombinovaným dojezdem až 1000 kilometrů! Mazda vybavila hybridní EZ-6 benzinovou čtyřválcovou patnáctistovkou o 70 kW (95 koních), která spolupracuje se slabším elektromotorem o 160 kW (218 koních). Dokonce i plug-in hybrid má lithium-železo-fosfátovou baterii a maximální rychlost 170 kilometrů v hodině.

Nová elektrifikovaná Mazda EZ-6 s pohonem zadních kol v obou verzích se začne v Číně prodávat už před koncem letošního roku. Automobilka uvádí, že ve výbavě modelu bude LED osvětlení, 14,6“ dotykový infotainment, 64barevné ambientní osvětlení interiéru, audio Sony se čtrnácti reproduktory nebo panoramatická střecha.

Lukáš Volšický
Diskuze (7)

Doporučujeme

15. 5. 2024 22:00
pomalejší než....
atmo litrová Fábia. To tu chybět nebude. :no:
15. 5. 2024 07:49
Odpad!
Clickbait jako kráva. Pan Volšický by z fleku mohl dělat kariéru v Blesku, o autech stejně skoro nic neví.
15. 5. 2024 00:11
Až Mazda postaví...
...novou Šestku s normálním spalovacím pohonem, ať dá vědět. Tento čínský elektropaskvil tady nikoho nezajímá... :-O :no:
Avatar - Mokrous
14. 5. 2024 22:36
Aha.
Takže to je hnusnej Changan Shenlan SL03 se znakem Mazdy na kapotě a z nás dělají blbce jako obvykle.
14. 5. 2024 15:18
Barva
V té černé jí to teda moc nesekne.