Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Toyota Land Cruiser má první český ceník. Základní cena přesahuje dva miliony

Lukáš Volšický
Diskuze (43)

Zbrusu nová generace populární Toyoty Land Cruiser má první oficiální český ceník. V základní výbavě Executive stojí přes dva miliony a ještě dražší speciální výbava First Edition je už vyprodaná.

Už na začátku prosince se nová Toyota Land Cruiser objevila na českém trhu, když tuzemský dovozce udělal první krok a umožnil zájemcům nezávaznou rezervaci. A dnes japonská značka zveřejňuje i první oficiální český ceník, v němž terénní novinka automobilky začíná se základní cenou přesahující dva miliony korun a je dostupná ve dvou výbavách, včetně stylového paketu First Edition.

Novým standardem nejnovější Toyoty Land Cruiser v Česku je „základní“ výbava Executive, která je vybavena snad vším, co pro život v moderním světě můžete potřebovat. Dokonce i nejlevnější pětimístný Land Cruiser má elektricky nastavitelná přední sedadla s vyhříváním a ventilací, vyhřívaný multifunkční volant, audiosystém JBL se 14 reproduktory, systém Smart Entry & Start, automatickou třízónovou klimatizaci, adaptivní dálková světla nebo armádu bezpečnostních asistentů Toyota Safety Sense 3.

Toyota současně uvádí, že pro standardní Land Cruiser se základní cenou od 2.199.000 Kč včetně daně jsou k dispozici i pakety Family pro sedmimístnou konfiguraci a Skyview, díky němuž získáte panoramatické střešní okno. Bohužel, v prvním „předprodejním“ ceníku zatím neuvádí oficiální cenu.

Video se připravuje ...

Zákazníci si mohou vybírat ze dvou standardních laků bez příplatku, bílého a černého, a další barvy si mohou objednat za příplatek. Za metalické laky žlutá – písková, bronzová Avant Garde, černá – hvězdná a šedá – tmavá si automobilka žádá 25.000 Kč. S cenou příplatku 35.000 Kč je pak k dispozici i luxusnější perleťově bílá barva.

V prvním českém ceníku se objevuje i speciální edice „First Edition“, která je specifická kulatými LED světlomety připomínající historické Land Cruisery  a dvoubarevným lakováním v konfiguracích s pískově žlutou karoserií a šedou střechou, nebo kouřově modrou karoserií a šedou střechou.

Toyota Land Cruiser „First Edition“ vychází ze standardní výbavy Executive a už z továrny je vybavena panoramatickou střechou a sedmimístnou konfigurací sedadel. České zastoupení Toyoty však uvádí, že retro edici již stihla vyprodat, přičemž zákazníci za ni zaplatili cenu od 2.399.000 Kč včetně daně.

Česká Toyota pro nový Land Cruiser nabízí i financování operativním leasignem Kinto One s měsíčním poplatkem od 30.600 Kč bez daně. Podle nejnovějších informací se první kusy dostanou do rukou českých zákazníků až v září letošního roku.

Lukáš Volšický
Diskuze (43)

Doporučujeme

Avatar - Barry Lyndon
7. 1. 2024 15:27
Re: v devadesátkách
A určitě to byl LC 100? V roce 1996 se to auto imho ještě neprodávalo, tak si nejsem jistý, jestli nemyslíme každý něco jinýho :-) . To auto mělo několik lidí v mém okolí a těch 2,5 mega si dodnes pamatuju dobře a taky mi to už tenkrát připadalo jako nesmyslná cena nejen co do výše, ale i v poměru ke konkurenci na trhu (třeba Sclasse jak píšeš), na druhou stranu to byla tehdy daleko největší "obluda", jakou šlo pořídit... :-)
7. 1. 2024 15:11
Re: Voci kodiaqu
A aku cenu si cakal ked okrem strechy zrusil snad vsetky karosarske diely? Tieto opravy su drahe asi u kazdej znacky.
Avatar - Dinar
7. 1. 2024 09:55
Re: v devadesátkách
Ta cena je nesmysl, nechápu, že máš vždycky potřebu plácnout nějakou blbost a pak to omáčkou dokola obhajovat.
Kamarád kupoval LC 100 v roce 96 v D za 88tis DM, pamatuju si to proto, že to byly dvě osmičky a mně z té ceny spadla brada. Při marce za 18,- si sám spočítáš, kolik to je. Moje cali v6 stála v 94. půlku a byl to tehdy ranec, v 97. jsem kupoval 528i za 1,8, těch 2,5 stál tehdy slušně vybavený mamut. Ta tvoje cena za LC 100 s v8 je tak z poloviny dvoutisícovek.
6. 1. 2024 20:33
Re: Voci kodiaqu
Môjho suseda so stávajúcou RAV-kou smiech prešiel. Chytil na diaľnici šmyk a trochu auto otĺkol o zvodidlá a o kamión vo vedľajšom pruhu. vcelku nič sa nestalo, na kamióne to takmer nebolo poznať a on došiel vpohode cez celú republiku domov. Oprava? Kopa drobností, pomačkané plechy, prasknuté sklo, odrazený späťák, nejaké ulomené plasty pod kapotou, čosi na riadení... Dokopy takmer totálka, v Toyote oprava za bezmála 35 tis. Eur s termínom pol roka. To je tá iná dimenzia. Máš na to?
6. 1. 2024 20:27
Re: Jak to ta Toyota dělá,
A k čomu také fakty sú? Aký majú súvis s tým, čo som napísal? Niečo v zmysle, že tam sa bordel robiť môže, kým v tom nedobehnú zbytok sveta? :no: