Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové BMW M4 Coupé poodkrývá tvář ve společnosti závodního BMW M4 GT3

Ondřej Mára Ondřej Mára 22. 8. 2020 • 17:48
18
3
Zobrazit náhledy (18)
BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 Coupé BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3 BMW M4 GT3

Silniční a závodní prototypy nového BMW M4 Coupé se setkaly na okruhu během dalšího kola MotoGP ve Štýrsku.

Mnichovská automobilka nám v nejnovějším pohledu do zákulisí příprav ostrého modelu BMW M4 nenabídla pohled pouze na silniční verzi, ale poodhalila i závodní okruhový speciál M4 GT3. První společná premiéra dvou prototypů se uskutečnila na okruhu Reb Bull Ring během zahájení BMW M Grand Prix Štýrska.

Oba modely byly zahaleny ve speciální maskovací fólii, která byla navržena speciálně pro tuto událost. Na odhalování zajímavých detailů tak můžeme zapomenout, přesto nám pohled na M4 opět poodhaluje její siluetu, zajímavě tvarovanou záď s decentním spoilerem, čtveřici kulatých koncovek nebo výraznější nástavce prahů.

Často kritizované obří ledviny jsou doplněny nárazníkem s obrovským nasávacím otvorem ve spodní části, což dohromady vytváří vyváženější vzhled. U závodní M4 GT3 je pak evidentní, že úpravy karoserie podléhaly ve velkém optimalizaci aerodynamiky a chlazení komponent. Kombinace agresivity a funkčnosti ale vypadá dokonce o fous lépe, než na silniční provedení.

Pod kapotou silničního modelu BMW M4 kupé, stejně jako pod kapotou sedanu BMW M3, bude uložen 3.0 litrový dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec ve dvou výkonových verzích. Základní nabídne výkon 353 kW (480 k) v kombinaci s 6 st. manuální převodovko, zatímco verze Competition dostane 375 kW (510 k). Obě verze nabídnou i 8 st. automat M Steptronic s funkcí Drivelogic.

Závodní BMW M4 GT3  bude jako základ využívat stejný přeplňovaný řadový šestiválec s vysokootáčkovou charakteristikou a přeplňováním M PowerTurbo. Podle tiskové zprávy byl totiž motor již od počátku vyvíjen tak, aby mohl být se svojí výkonovou charakteristikou a vlastnostmi použit přímo v závodním nasazení.

BMW M4 Coupé a jeho závodní protějšek BMW M4 GT3 jsou pro BMW M GmbH ikonickým modely a současně jednoznačnými příklady přenosu technologií ze světa motorsportu do sériově produkce a zpět. Z celkového pohledu ale byly tyto vozy vyvinuty paralelně vedle sebe, takže mají stejné geny,“ řekl Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH, který za volantem BMW M4 Coupé absolvoval první kola na okruhu Red Bull Ring.

Oficiální premiéra nových modelů BMW M3 a BMW M4 je naplánována na září, podle některých zdrojů by se mělo jednat o datum 23. září, ještě předtím ale silniční i závodní modely čeká intenzivní testování.

Zahájení prodejů silničních BMW M3 a M4 se očekává ovšem až v průběhu příštího roku. Závodní BMW M4 GT3 by se v roce 2021 mělo zúčastnit jen několika vybraných závodů, od roku 2022 by ovšem mělo nahradit BMW M6 GT3 na pozici nejvýše postaveného modelu v nabídce zákaznických závodních vozů BMW.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
23. 8. 2020 08:57
Re: Fotka
:-[] :-[] :yes:
Avatar - CHerokee
22. 8. 2020 22:56
Re: Fotka
Tak nějak. Nepoodkrývá tady tvář, ale roztahuje nohy a ukazuje bobra!
Avatar - speedfred
22. 8. 2020 21:01
Fotka
kde je M4 pod plachtou vypadá asi najlepčie :-[]
Predné svetlá na séroivke mi pripadajú ako na Giulii.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud