Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové BMW M5 se blíží. V nové upoutávce odhaluje svítící ledvinky

Lukáš Volšický
Diskuze (27)

V Mnichově finišují přípravy na odhalení nejnovější generace sportovního sedanu M5. Později bude i v praktičtější verzi Touring a obě budou mít svítící ledvinky.

Už brzy se oficiálně odhalí nové BMW M5 a mnichovská značka na blížící se debut láká novým teaserem. Už tradičně bude BMW M5 vrcholným sportovním sedanem vycházejícím ze standardní modelové řady 5 a právě teď na nejnovější ochutnávce potvrzuje, že bude mít i nejmodernější kontroverzní prvek mnichovských vozů. Ten doslova prosvítá pod tenkou krycí plachtou.

Nejnovější teaser zveřejněný na sociálních sítích BMW dává jasně najevo, že i nejnovější BMW M5 bude mít dnes už charakteristické svítící ledvinky. Ty na oficiální fotografii odhalují svůj základní tvar a vidět můžeme i signaturu předních světlometů. Nepřekvapivě je stejná jako u standardního pětkového bavoráku nejnovější generace G60.

Vůbec poprvé se nové BMW M5 představí s moderním plug-in hybridním pohonem, který by měl umožnit jízdu v bezemisním čistě elektrickém módu až na 70 kilometrů. Mnichovská automobilka zatím oficiálně nepotvrdila bližší detaily, ale očekává se, že v nové M5 najdeme stejnou techniku, jako ve vlajkovém sportovně-luxusním SUV s pojmenováním XM.

Video se připravuje ...

Srdcem nového sedanu tak bude dvěma turbodmychadly přeplňovaný 4,4litrový vidlicový osmiválec v kombinaci s elektromotorem integrovaným do osmistupňové automatické převodovky ZF. Elektrickou energii bude uchovávat ve vysokonapěťovém lithium-ion akumulátoru. Standardem vozu by měl být i sportovněji nastavený pohon všech kol M xDrive. V nejvýkonnější verzi BMW XM Label Red má osmiválcový plug-in hybrid až 550 kW (748 koní) a 1000 newtonmetrů.

Oliver Zipse, předseda správní rady BMW, už v minulosti potvrdil, že nové BMW M5 se nejprve představí jako základní sedan a později bude následovat i praktičtější rodinné kombi s obchodním názvem Touring. Slavnostní debut můžeme očekávat již brzy.

Lukáš Volšický
Diskuze (27)

Doporučujeme

16. 6. 2024 09:20
Re: Nová generace prý bude hybridní...
Cayenne má hlavně vzduch, respektive mnohem líp nastavitelné podvozek
Avatar - Mikesus
15. 6. 2024 23:00
Re: Nová generace prý bude hybridní...
Nabízí, co si zadal trh. Dřív si někdo honil ego a zvětšoval přirození s počtem válců a řevem motoru, dnes velikosti auta a číslem Vmax.
Avatar - Mikesus
15. 6. 2024 22:56
Re: Nová generace prý bude hybridní...
Zajímavé, že toyota nemá potřebu už dělat kvóty na yaris GR, GR86 nebo Supru. Ano byly první rok, kvůli nedostatečné výrobní kapacitě. Teď si můžeš objednat co chceš a kolik chceš. To má každý problém s výrobní kapacitou a nestiha vyrábět?
15. 6. 2024 21:24
Re: Nová generace prý bude hybridní...
Nemusíš, Cayenne je jinde, hlavně má na rozdíl od BMW XM slušný design ;-)

Jinak je řádově jinde 87553 ks za 2023:
https://www.carexpert.com.au/…-deliveries-down
15. 6. 2024 21:18
Re: Nová generace prý bude hybridní...
jo tvoje..
bmw prodalo 2,25 mil aut za 2023, tim prekonalo audi i mb celosvetove. Od 2022 rust. Bmw v de je treti nejprodavanejsi znacka ev, tesne za teslou a cca 25% pod prvnim vw. Smir se s tim, ze nechapes co trh chce