Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové BMW X3 uniklo na veřejnost! Má obrovské ledvinky a představí se ještě letos

Lukáš Volšický
Diskuze (11)

Na Instagramu se objevila první fotografie nového BMW X3. Novinka pokračuje v trendu obrovských ledvinek.

Ještě letos by se mělo oficiálně představit nové BMW X3. Jeden z nejprodávanějších bavoráků dnešních dnů se vyrábí již přes 20 let a zatím nejmodernější třetí generace sjíždí z výrobní linky od roku 2017. Už v minulosti mnichovská značka BMW oznámila, že očekávanou novinku odhalí v roce 2024 a ten okamžik se nepochybně blíží. Právě teď totiž unikla na veřejnost první fotografie produkčního modelu.

Na instagramovém profilu Wilco Blok se objevila první fotografie čtvrté generace s interním pojmenováním G45, kterou tvůrce prezentuje ve spolupráci se spřáteleným uživatelem Cochespias. Oficiální fotografii údajně objevili na firemním webu BMW.

Nové BMW X3 nepochybně vyvolá další kontroverzi, protože pokračuje v trendu obrovských ledvinek s motivem rozděleným na dvě části. První fotografie současně napovídá, že ledvinky budou vybaveny LED osvětlením Iconic Glow, aby čtvrtá „X-trojka“ byla bezpečně rozpoznatelná i v noci. Viditelný bok pak vypadá jako inspirovaný vlajkovým elektrickým SUV BMW iX a víčko za předním kolem může prozrazovat plug-in hybridní verzi.

Video se připravuje ...

Podle informací zveřejněných německým webem BimmerToday.de totiž nová generace BMW X3 nevznikne s elektrickým pohonem. Alternativou bude nové BMW iX3, jež by mělo vzniknout na nové elektrické platformě Neue Klasse.

Důkazem o pravosti první uniklé fotografie nového BMW X3 je i skutečnost, že už v minulosti Wilco Blok přinesl první pohledy na BMW M3 Touring nebo druhou generaci základního „eMkového“ kupé BMW M2, včetně příplatkových doplňků z programu M Performance.

Lukáš Volšický
Diskuze (11)

Doporučujeme

8. 6. 2024 21:44
Re: Nová X3
Môže to byť zaujímavé s neue Klasse.

Ja som aktuálne predal X5 a kúpil X7. Môj názor na jej dizajn prešiel tiež vývojom, ale celkom sa mi tá oprátka páči. :-!

Čo sa týka tlačítok, zatiaľ som sa nedostal do situácie, že by niečo nebolo intuitívne a v pohode. Čo sa týka jazdy, neviem o inej značke, čo by mala také skvelé motory, zladenie s prevodovkou a hlavne podvozky. Tam je všetko bez debaty v poriadku, BMW dlhodobo super a ešte sa dokáže zlepšovať.
Avatar - Dinar
8. 6. 2024 15:47
Re: Nová X3
Jak se říká, člověk přivykne i oprátce, ale štvě mě, že nás do ní nutí strkat hlavu. V tom dotyk ovládání žádný přínos oproti předchozím verzím není, je to horší, míň intuitivní, více pozornost odvádějící. Tomu nelze tleskat. A design, mnohokrát zmíněno u nových bmw, je to generické, bezpohlavní, žádná bmw “genetická linka”. Tam kde ji naopak vidím, to jsou koncepty neue klasse, pokud půjdou tímto směrem, bude dávat design bmw možná zase smysl. 😉
8. 6. 2024 14:42
X3 palubka
nejvetsi hnus je ten tablet zapichnuty v palubce. ani krapet snahy to zaintegrovat. hlavne ze je to levne. tohle je bohuzel bezne u rady znacek, ale premiovka?
8. 6. 2024 09:30
nová X3 interiér
jsem si myslel, že tablet zabodnutý do palubní desky je minulost (poprvé mě to zcela odradilo od Mazdy. Ted tenhle mor implementuje vedle škoda taky BMW. No jo, je to laciné, ale lacině to taky vypadá. Podívejte se na palubku uz jenom v KIA Sportage, to je jiná designová liga.
Avatar - Pepa_007
8. 6. 2024 08:12
Re: Nová X3
1000 lidí, 1000 chutí......

Jednookky mezi slepými králem.