Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Volvo FH s I-Save snižuje spotřebu paliva až o 7 %

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 3. 2019 • 01:10
15
1
Zobrazit náhledy (15)
Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo
Společnost Volvo Trucks představuje model FH se systémem I-Save, který má nabízet maximální možnou úsporu pohonných hmot.

Poptávka po dopravě v celé Evropě roste a nákladní vozidla překonávají stále větší vzdálenosti. Současně se ovšem dopravci potýkají s rostoucími cenami nafty, což jim snižuje ziskovost.

„Volvo FH se systémem I-Save je naše odpověď na tyto výzvy. Toto vozidlo představuje komplexní řešení, které díky propojení našich nejnovějších technologií výrazně snižuje spotřebu paliva u dálkové přepravy. A to bez negativních dopadů na jízdní vlastnosti,” říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Základním stavebním kamenem modelu Volvo FH se systémem I-Save je motor D13TC, který je nejmodernější a dosud nejúspornější pohonnou jednotkou pro dálkovou přepravu od společnosti Volvo Trucks. Dno pístu má patentovaný tvar, který zvyšuje účinnost spalování paliva ve válci. Přebytečná energie výfukových plynů se pak ještě využívá k pohonu motoru pomocí přídavné turbíny Turbo Compound ve výfukovém potrubí.

Volvo FH se systémem I-Save může být vybaveno motorem D13TC s nejvyšším výkonem 338 kW (460 k) a točivým momentem 2600 N.m nebo provedením této pohonné jednotky s výkonem 368 kW (500 k) a točivým momentem 2800 N.m.

Motor D13TC dosahuje až o 300 N.m vyššího točivého momentu, což znamená, že pro udržení stabilní rychlosti v dálničním provozu není potřeba tolik zrychlovat, což se pozitivně odráží ve spotřebě paliva.

Dalšími součástmi systému I-Save jsou nové energeticky úsporné zadní nápravy, aktualizovaný systém I-See využívající mapy, který analyzuje trasu, přizpůsobuje jízdu výškovému profilu silnice před vozidlem a je vybaven softwarem převodovky I-Shift pro řazení optimalizovaným pro dálkovou přepravu.

Vylepšený efekt všech těchto produktů a služeb může dohromady vést ke snížení nákladů na pohonné hmoty až o 7 % ve srovnání s motorem D13 Euro 6, krok D. Volvo FH se systémem I-Save bude na evropských trzích možné objednávat od 11. března 2019.

video

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
14. 3. 2019 02:20
Díky za každý nový diesel!
Nechci likvidaci lidské civilizace kvůli nenažrancům, kteří preferují muzeálně zastaralé a energeticky neúčinné benzínové motory! ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud