Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Volvo XC90: Videoprůvodce interiérem

Michal Fokt Michal Fokt 4. 6. 2014 • 13:50
26
22
Zobrazit náhledy (26)
Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90
Volvo pokračuje v odhalování druhé generace SUV XC90, nyní nás podrobněji seznamuje s tím, co posádce nabídne luxusní interiér velkého SUV.

Volvo nám minulý týden ukázalo první snímky nového XC90 a nejednalo se o fotografie auta, ale jeho interiéru, na který jsou ve Švédsku velmi pyšní. Nyní je na řadě další krok - kabina se nám prezentuje prostřednictvím virtuální videoprohlídky. Na šesti animacích se můžete podívat, jak bude XC90 2015 svou až šestimístnou posádku plus řidiče hýčkat.

Už první fotografie ukázaly palubní desku s naprostým minimem ovladačů, což dávalo tušit, že se k obsluze systémů automobilu bude používat velká dotyková obrazovka infotainmentového rozhraní Sensus, umístěná na středovém panelu. Volvo sice neupřesnilo její velikost, nicméně se zdá být velká dostatečně velká.

Displej bude současně sloužit pochopitelně k zobrazování navigačního systému HERE, nebude ale jediným komunikačním rozhraním, Volvo slibuje i široké možnosti hlasového ovládání. Pozornost se kladla též na různé možnosti konektivity, palubní wi-fi nevyjímaje a v neposlední řadě bude mít řidič díky head-up displeji v zorném poli ty nejdůležitější informace o jízdě.

Volvo se při sestavování palubních systémů spojilo s příslušnými experty, takže očekávejte mimo jiné třeba cloudový systém od Ericssonu nebo CarPlay od Apple. Vůz bude kompletně představen v srpnu a zkraje roku 2015 bude zahájena výroba ve švédském městě Torslanda.

Související články

Témata
5. 6. 2014 11:03
Jenze cim to budou pohanet?
Problem nove XC90 budou podle vseho motory, protoze Volvo se zameruje na foukane ctyrvalce, zatimco konkurence v teto branzi ma minimalne sestivalce, ale mnohdy rovnou osmivace. Tomu se s nejakym foukanym prditkem bude tezko konkurovat.
5. 6. 2014 10:55
Re: Čínská facka švédům
XC90 se udrzelo tak dlouho ve vyrobe, protoze nebyla nahrada. To rovnou muzete rici, ze Fiat to dela fakt super, protoze Alfa Romeo 159 byla ve vyrobe od roku 2005 a doted neni nahrada. Pripadne samozrejme vubec nejlepsi management mel Hindustan, ktery Ambassadora udrzel ve vyrobe pul stoleti. >:D Umeni neni neco dlouho vyrabet, ale mit na svych modelech rozumne prodeje.
Avatar - Bubáq
5. 6. 2014 09:50
Asi jsem jediný v rozpacích z designu....
Upřesnění, ne z materiálů, ale z opravdového designu. "Studie" mě zvenku i zevnitř přesvědčuje o tom, že Thomas Ingelath nemá potřebnou potenci. Auto mi přijde zoufale nepřesvědčivé, takové nijaké, jako splácanina ranních průjmů. Postrádá opravdový charakter... A totéž platí pro přístrojovou desku: nijaké, zoufalé, neatraktivní. Bez designové koncepce, bez šmrncu, bez něčeho, co by mě dokázalo opravdu nadchnout.
Ve srovnání s tím je současná generace V40/S60/V60 pravým opakem: atraktivní, líbezná, koncepční a vždy rád na ní spočinu svým pohledem.
Jinak ale věřím, že svojí kvalitou bude příští devadesátka o hodně velký krok kupředu. Jo, a ta televise uprostřed přístrojovky: to je fakt na blití... V tomhle případě se "pokrok" vydal špatným směrem, milý GTI.
5. 6. 2014 09:00
Re: VOLVO ROKU
Teď to budou hlavně mluviči ;-)
5. 6. 2014 08:41
Re: VOLVO ROKU
Já zapomněl odkud jsi >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku