Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Mercedes-Benz GLC na prvním teaseru, premiéra potvrzena na 1. června

Filip Melich
Diskuze (0)

Mercedes-Benz GLC v nové generaci se představí již 1. června. Automobilka slibuje výhradně hybridní nabídku motorů a skvělé jízdní vlastnosti v terénu.

Druhá generace modelu GLC, který navazuje na Mercedes-Benz GLK, se představí v rámci digitální premiéry, a to již 1. června letošního roku v 17:00 středoevropského letního času. Video bude streamované na několika kanálech značky, včetně YouTube a Twitteru. GLC se dle vyjádření Mercedesu představí ve snímku nového konceptu.

Co ten „nový koncept“ znamená? Automobilka to vysvětluje tak, že si divák bude moci novinku prohlédnout v prostředí příprav na natáčení na filmovém placu. Setká se s vášnivým, mírně zmateným režisérem, přehnaně nadšeným týmem a chytrým řidičem formule 1. Tak jsme zvědaví…

Mercedes-Benz popisuje GLC jako model, který ve světovém měřítku vévodí své třídě a zároveň jako své nejdynamičtější a nejúspěšnější SUV. Nová generace vyjede s motorovou paletou výhradně sestávající z hybridních soustav (zcela elektrickou alternativou je model EQC) a plně digitalizovaným uživatelským prostředím s infotainmentem MBUX. Prostor pro posádku má být dle slov značky variabilní a dobře vybaven už v základu, zatímco jízdní vlastnosti v terénu výrobce označuje za vynikající.

Už ve standardní výbavě má figurovat pohon všech kol 4Matic. Plug-in hybridní provedení (v nabídce dle všeho budou i mild-hybridní) nabídnou dojezd na elektřinu až 100 kilometrů. Více detailů však Mercedes-Benz zatím nezveřejnil. Na základě starších spekulací odhadujeme, že pod kapotou budou pracovat zážehové čtyřválce o výkonech zhruba 204 až 258 koní, vznětové čtyřválce se 194 až 265 koňmi a teoreticky také vznětový řadový šestiválec o výkonu až 300 koní. Pravděpodobné je, že časem přijdou také verze AMG.

Podle slov výrobce bude nová generace modelu GLC kombinovat expresivní, sportovní vzhled s luxusním interiérem. Z exteriéru zatím známe pouze vzhled zadních lamp, které nyní značka zveřejnila jako teaser. Očekává se nárůst vnějších, potažmo vnitřních rozměrů auta. Kromě toho, že už základ bude bohatě vybavený, a že v nabídce bude i verze Avantgarde, o výbavách mnoho nevíme. Stejně tak ceny zatím zůstávají tajemstvím. Musíme si tedy počkat na samotnou premiéru, po níž bychom se toho měli dozvědět více.

Video se připravuje ...

Filip Melich
Diskuze (0)

Doporučujeme