Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový restomod Porsche 911 oslavuje Gulf. Stojí 8,5 milionu

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Američané představují další restomod historického Porsche 911. Sice neodhaluje techniku, ale má legendární zbarvení Gulf.

Ve světě sportovních aut začíná éra restomodů. Stále častěji jsou velkými novinkami výrazně vylepšená historická auta, nebo nové modely inspirující se automobilovými ikonami, než opravdu nové sporťáky od světových automobilek. A právě teď se oficiálně představuje další novodobá reinkarnace kultovního Porsche 911, která se inspiruje tím snad nejkrásnějším modelem všech dob – historickou Carrerou RS 2.7.

Novinku světu odhalují specialisté z RSR Project, sídlící v americkém New Yorku, a pro vůbec první kousek si vybrali další významný prvek ze soutěžní historie Porsche. Nový restomod Porsche 911 od RSR Project přijíždí v legendárních barvách olejářské společnosti Gulf Oil. Tvůrci přitom podnikají už od roku 2017 a specializují se výhradně na historické „devětsetjedenáctky“ s pozinkovanou karoserií a ověřenou historií bez nehody. To umí jen vše zkomplikovat.

Všechny přestavby jim trvají dvanáct až patnáct měsíců a začínají kompletním odstrojením karoserie od hnacího ústrojí, zavěšení, skel nebo interiéru. Stejně začal vznik i tohoto nového restomodu, který je hlavně designovou ukázkou. RSR Project totiž nezveřejnili informace o motoru, ale standardně pro své přestavby nabízejí šestiválcové boxery o zdvihových objemech 3,2, 3,4 a 3,5 litru.

Video se připravuje ...

Standardem nových přestaveb jsou i modernější sportovní podvozek nebo výkonnější čtyřpístkové brzdy na všech 15“ kolech Braid s pneumatikami Michelin TB-15. Tuneři zapracovali také na interiéru s novými sedačkami, volantem, odlehčenými koberci nebo moderní klimatizací.

Richard Shickman, zakladatel RSR Projects, k novodobému historickému Porsche 911 v barvách Gulf Oil dodává, že se inspiruje kouskem, jaký si on sám postavil pro sebe. Bohužel však není zadarmo, protože s kompletní renovací původního vozu i tuningovými úpravami vychází na výsledných 375.000 amerických dolarů, tedy přibližně 8,5 milionu korun při aktuálním kurzu.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme