Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkswagen Golf GTI má první cenu! Stojí přes milion

Lukáš Volšický
Diskuze (35)

V Německu byla zveřejněna první oficiální cena nového Volkswagenu Golf GTI. Faceliftovaná verze s vyšším výkonem a výhradním automatem stojí více než milion.

Volkswagen letos oslavuje 50 let extrémně úspěšného Golfu. Už během ledna oficiálně představil očekávaný facelift aktuální osmé generace a spolu se standardním modelem vylepšil i tradiční sportovní Golf GTI. Ta se už brzy začne prodávat i v Česku a konečně odhaluje první evropskou cenu. I v základní výbavě však stojí přes jeden milion korun.

Nejnovější Volkswagen Golf GTI i nadále vychází z běžného modelu a debutoval s modernějším designem i technologickou výbavou. Exteriérové novinky jsou spíše decentní, ale v kabině se nově objevil nový dotykový infotainment MIB 4 s 12,9“ obrazovkou a umělou inteligencí vycházející z populárního chatbota ChatGPT.

Pro budoucí majitele nového Golfu GTI jsou ale mnohem důležitější technické změny, protože novinka přijíždí na evropský trh s vyšším výkonem. Turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový zážehový čtyřválec z rodiny motorů EA888 je o 15 kW (20 koní) silnější než u verze před faceliftem a vyvine výsledných 195 kW (265 koní). Standardem modelu je sedmistupňový dvouspojkový automat DSG, zatímco šestistupňový manuál definitivně skončil.

Video se připravuje ...

S blížícím se oficiálním zahájením prodeje byla konečně zveřejněna i první evropská cena. V domácím Německu se nejnovější „GéTéÍčko“ prodává se základní cenou od 44.505 eur, tedy za 1,1 milionu korun. V českém oficiálním ceníku ani konfigurátoru se novinka zatím neobjevuje, ale ve skladových zásobách se i nadále vyskytují tři kusy odcházejícího modelu. Se zvýhodněním začínají od 979.900 Kč.

Oficiální české zastoupení značky pak připravuje zahájení předprodeje nového Volkswagenu Golf GTI na přibližnou polovinu letošního roku, kdy současně zveřejní první český ceník.

Lukáš Volšický
Diskuze (35)

Doporučujeme

Avatar - pradeda777
19. 5. 2024 11:05
Re: Bez manuálu...
Ok....ale....pak jsou tu ty výrobní náklady a ty to pochovaly.... :-(
18. 5. 2024 22:28
Re: Bez manuálu...
Rozdíl v emisích mezi oběma verzemi je cca 2-3 g/km, jestli vůbec nějaký. Ten rozdíl ve výši pokut za emise CO2 je u obou verzí opravdu téměř zanedbatelný! :-O :-O
Avatar - miromen
18. 5. 2024 14:43
Re: Bez manuálu...
Jaka byla cena na nějakem SR neni podstatne. Realne ceny byly určitě vyrazněji niže. Za tu cenu co uvadiš se dal pořidit skladovy CS edice 45 což byl opti paket se spešl 19" disky a k tomu nějaka dalši vybava. Tam prakticky bylo vše až na kuži a panoramu. Čistě CS se dal pořidit za cca 1,1mio.
A to, když mě na konci roku 2022 prodejce přemlouval na nějake to CS tak řikal, že by s cenama u skladovek šlo něco malo udělat.
Jinak obecně u nas byla nevyhoda, že GTI již v zakladu bylo dost vybaveno i přesto, že stale tam byl velky prostor pro dalši připlatky. Anglani nebo němčouři měli vuči nam v zakladu vyložena holatka.
18. 5. 2024 11:40
Re: Bez manuálu...
Nn bylo to bohužel DSG a 1.2mil Kč dá za Golfa už jen idiot ;-) Promiň…
Avatar - Pepa_007
18. 5. 2024 11:28
Re: Cena
Neprodává.......? 😭 Škoda. Báječné řidičské auto.

EU fakt všechno funkční rozbije. 😰