Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Volkswagen Passat by měl dorazit příští rok. Bude vypadat takto?

Jan Zajíc
Diskuze (12)

Nová generace Volkswagenu Passat dorazí výhradně jako kombík. A my pro vás máme návrh, jak by mohla vypadat.

Nový Passat B9 by se nám měl představit v příštím roce. Výroba stálice střední třídy se přesune do Bratislavy, kde se bude vyrábět po boku příští Škody Superb. Vozy přitom budou využívat shodnou techniku.

Video se připravuje ...

Zákulisní zprávy hovoří například o nasazení nové generace plug-in hybridního pohonu, a to s motorem 1.5 TSI a výrazně většími bateriemi než dnes. Ty mají poskytnout dojezd až 100 km v čistě elektrickém režimu, navíc údajně nabídnou rychlejší dobíjení.

Počítá se ovšem také s klasickými spalovacími motory, doplněnými o mild-hybridní technologii. V nabídce se mají objevit jak jednotky zážehové, tak vznětové. K zákazníkům se nový Passat Variant dostane zřejmě v roce 2024.

Kombi dostalo přednost z toho důvodu, že je v Evropě prodejně výrazně úspěšnější než sedan. Duchovním nástupcem sedanu se stane nový elektrický model ID. Aero.

V případě Passatu se každopádně prý počítá také s "terénním" provedením Alltrack s vyšší světlou výškou a oplastovanou karoserií.

Jak by nový Passat Variant v generaci B9 mohl vypadat, naznačují nové obrázky webu Kolesa, vycházející z několika dostupných fotografií a videí zachycujících maskované prototypy, které aktuálně absolvují testování.

Návrh nabízí zajímavě uhlazený kombík, jehož tvary se samozřejmě podobají nejnovější modelům značky - zejména těch elektrických z řady ID. Vůz dostal nízkou příď s postupně se zvedající kapotou, zajímavě tvarovaný nárazník a světlomety navazující na černou lištu nahrazující masku chladiče. Po stranách zaujme linie táhnoucí se na úrovní klik až k zadním světlům.

Ta jsou poměrně úzká a jak je aktuálně v módě, jsou propojena světelnou lištou. Designér návrh vybavil "zdobeným" zadním nárazníkem a poměrně výrazným střešním spoilerem. A také se zdá, že nový Variant by měl mít poněkud sportovnější - a méně praktické - zakončení střechy. Uvidíme...

Jan Zajíc
Diskuze (12)

Doporučujeme

Avatar - Mokrous
30. 10. 2022 20:29
Re: Další zbytečná ruská matlanina.
Odkaz?

Předpokládám, že dnes tedy všichni uzavřeli dlouhodobý kontrakt a těžaři jim budou vracet. Jo?
30. 10. 2022 20:19
Re: Další zbytečná ruská matlanina.
Dnes zajímavý článek o cenách plynu, které jdou do minusu.
30. 10. 2022 17:11
Re: Takhle to vypadat nemůže
No pak je to blbý a Passat půjde do věčných lovišť. Pokud to bude jak nafouklý golf, VW přijde o střední třídu... Ostatně i celá řada iD může kvalitou materiálů a přiblblým designem konkurovat tak maximálně Číňanům a i ti už jsou bych řekl dál ;-) Kdo chce kam...
Avatar - Mokrous
30. 10. 2022 13:43
Další zbytečná ruská matlanina.
Passat bude vypadat tak jak bude vypadat až bude hotovej. Tečka.

Velkým plusem bude výroba v BA, pokud se teda do té doby koncern nepřestěhuje tam, kde se dají zaplatit energie.
30. 10. 2022 13:20
46 fotek aktuálního modelu?!?!
Může mi p. Zajíc vysvětlit jak souvisí nadpis článku s 46ti fotkama aktuálního modelu?