Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový VW Golf má první oficiální skicu a do premiéry dva týdny

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 10. 10. 2019 • 06:51
6
13
Zobrazit náhledy (6)
Volkswagen Golf

Volkswagen láká oficiálně na debut osmé generace Golfu. Vydal oficiální skici exteriéru i interiéru a porovnání s předchůdci.

Golf je pro VW už 45 let zásadním modelem. Dlouhodobý evropský bestseller nemůže radikálně měnit design, takový hazard si Wolfsburg prostě nedovolí. Kompaktní hatchback se dvěma véčky musí být rozpoznatelný na první pohled ze všech stran. Takže zase jen evoluce? A proč ne? Někomu je to po chuti, jinému ne, prodejní čísla hlavně na starém kontinentu však hovoří jasně.


Jenže alespoň na skice exteriéru vypadá mnohem sportovněji než končící generace a opravdu hodně dynamicky. Střecha se směrem dozadu svažuje a na pátých dveřích najdeme typický efektní spoiler. Široké zadní sloupky, poznávací znak všech generací, logicky musí zůstat. Největším překvapením jsou ale až komplikované linky předních světel, která horní tenký světelný pás propojuje s uzounkou maskou chladiče.


Volkswagen slibuje novou řadu výkonných přeplňovaných zážehových i vznětových motorů, vylepšený podvozek, který prospěje ovladatelnosti auta. Nový Golf má být prostě a jednoduše obratnější. Aktualizovaná platforma MQB moha uvolnit více prostoru uvnitř pro cestující i zavazadla.


Digitalizace a konektivita pokročí zase o kus dále, k mání bude digitální kokpit, armáda asistentů a online funkcí i služeb. Dramatickou proměnou prošla palubní deska, dotyková obrazovka se prakticky sloučila se středovými digitálními přístroji. Tlačítka prakticky zmizela.


Osmý Golf se představí ve Wolfsburgu 24. října a prodávat se začne v Evropě ještě na konci letošního roku, konkrétně v prosinci. To, že naváže na extrémní popularitu předešlých generací, je více než jasné.


Potvrzen byl i příchod kombi Variant, ostrá GTI a R se ukážou příští rok. S třídveřovým provedením už se kvůli slabé poptávce nepočítá. Nástupce nedostane ani Golf Sportsvan, segment MPV všech velikostí kromě osobních dodávek na starém kontinentu bohužel vymírá ve prospěch méně praktických SUV.

Zdroje: Volkswagen, Motor1, BestSellingCars.com

Foto: Volkswagen

Související články

Témata
11. 10. 2019 12:38
Re: Ta skica vypadá
Ako keď z prístrojovky vyberieš pôvodné komponenty a vrazíš tam panel s displejmi z nejakého iného auta.
Avatar - kaa
11. 10. 2019 10:28
Re: Ta skica vypadá
Ten přístrojový panel je šílený.
11. 10. 2019 07:57
Re: Ah jo,
A tú nudu si ročne kúpi 650 000 ľudí.Jedno z najlepších aut v segmente a G 8 bude v tom určite pokračovať.Mám G 7 po FL a musím povedať že je ozaj super. :D :yes:
10. 10. 2019 19:34
Re: Ah jo,
Třeba nuda jako u všech Golfů.
10. 10. 2019 18:50
Displaye
Som zvedavý, kto prvý prinesie ovládanie cez display napríklad smeroviek. Alebo taká sekvenčná prevodovka cez display by bola fajn 😀 Pokrok nezastavíš...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku