Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novým šéfem designu Audi se stal Marc Lichte

Jan Mička Jan Mička 22. 12. 2013 • 09:01
7
Audi má nového šéfa designu. Náhrada přichází nedlouho po oznámení odchodu Wolfganga Eggera.

Na začátku prosince jsme informovali o odchodu Wolfganga Eggera z funkce šéfa designu automobilky Audi. V automobilce pracuje od roku 2007, ta důvody jeho odchodu nezveřejnila. Jedním z nich mohl být příliš jednotný vzhled vozů se čtyřmi kruhy ve znaku, jedná se však pouze o spekulaci. Egger však i nadále zůstane v oboru. Stane se šéfem studia Italdesign Giugiaro.

Na Eggerovo místo v nejbližších dnech nastoupí Marc Lichte (44), který k Audi přešel od Volkswagenu. Jeho jméno je spojováno s modely Golf, Scirocco nebo Beetle, u Audi má v plánu provézt velké věci. Do roku 2020 chce totiž přijít s 11 novými modely, u kterých se bude design značky více rozvíjet. Pod Lichteho vedením by se tedy nemělo stávat, že od sebe budou ingolstadské automobily těžko rozeznatelné. Jeho cílem je vyjadřovat základní hodnoty Audi v čele s lehkou konstrukcí karoserie a pohonem všech kol quattro.

Studio Italdesign Giugiaro je od roku 2010 součástí koncernu Volkswagen, který jej získal prostřednictvím koupě automobilky Lamborghini. Wolfgang Egger tedy z VW neodchází, ale bude sloužit jako kreativní základ všech značek koncernu. Zářným příkladem toho je koncept Italdesign Giugiaro Parcour z letošního ženevského autosalonu. Jeho podobnost s frankfurtským Audi nanuk quattro není čistě náhodná, Italdesign Giugiaro totiž má jeho tvary na svědomí.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
23. 12. 2013 01:53
Re: Audi bude v dobrých rukou
A to sis vyložil v kartách nebo jak to víš? >:D
Snad nebudou šéfy designu vyhazovat tak často jako šéfy techniky >:-[]
Avatar - flyboyeda
22. 12. 2013 20:44
Re: Audi bude v dobrých rukou
nanuk se mi líbí, snad se mi budou líbit i ostatní audiny i po těch změnách, na hodnocení je ještě brzo,tak snad to bude dobrý
Avatar - Typhoon
22. 12. 2013 20:39
Re: Audi bude v dobrých rukou
No nevím, nevím. Teď, když p. Lichte sjednotil vzhled všech VW, tak má naopak odlišit jednotlivé modely u Audi? Není to KOZEL ZAHRADNÍKEM?
Avatar - flyboyeda
22. 12. 2013 20:28
Audi bude v dobrých rukou
:-)
22. 12. 2013 18:16
Re: Micka expert první trídy
Egger neodešel oficiálně končí k 1. lednu 2014. A i tak by se nedalo říct že odchází, ale spíše se vrací protože v Itálii toho navrhnul víc než dost... například božskou AR 8C! :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud