Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nula prodaných aut: Koronavir zcela ochromil jeden z důležitých trhů

Ondřej Mára Ondřej Mára 5. 5. 2020 • 08:13
34
Zobrazit náhledy (34)
Počínání tohoto muže jsme nepochopili. K relaxu s cigaretou si zvolil hromadu křoví uprostřed rušné křižovatky. Asi to vyzkoušíme v Praze u Bulhara… Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Indický provoz je jeden velký chumel chodců, motorek, kol a aut, všichni troubí, kličkují, a přesto jsme neviděli nehodu. Jak ukazuje spolujezdec na červené mašině, motorka zvládne úplně všechno. Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Parkovací asistent na indický způsob: z kufru visící pneumatika nebo masívní trubkový rám vpředu i vzadu Auta veřejnoprávních činitelů – a že jich v Novém Dillí jezdí – vozí na přídi vidlici, na kterou se nasazuje státní vlajka. Jak by asi dopadl crashtest s chodcem? Auta veřejnoprávních činitelů – a že jich v Novém Dillí jezdí – vozí na přídi vidlici, na kterou se nasazuje státní vlajka. Jak by asi dopadl crashtest s chodcem? Legendární Hindustan Ambassador z ulic mizí, během našeho pobytu jsme viděli jen tři. Tento bílý se záclonkami slouží státní správě. Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Jezdit v Indii bez helmy považujeme za sebevraždu, vozit tak děti za vraždu. Stát proti tomu bojuje – indické motorky mají registrační značku i vpředu, takže policisté chodí po přechodech, fotí si provinilce a rozesílají pokuty. Doprava v indickém Novém Dillí Parkovací asistent na indický způsob: z kufru visící pneumatika nebo masívní trubkový rám vpředu i vzadu Jak jsme tak vypozorovali, do zrcátek se dívá málokdo, takže když o nějaké přijde, sotva mu to ubere na klidu Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Doprava v indickém Novém Dillí Kýčovitý tuning v podobě lištiček, rámečků a samolepek frčí. Oblíbeným doplňkem je modrá fólie na blinkrech a logu automobilky. Doprava v indickém Novém Dillí

Pandemie nového koronaviru výrazně poškodila prodeje nových automobilů na všech světových trzích, zřejmě největší škody však napáchala v Indii.

Indický trh by měl podle očekávání řady světových automobilek hrát v blízké budoucnosti významnou roli, což už nejednoho výrobce motivovalo k vývoji speciálních modelů. V současnosti se ale automobilky působící na indickém trhu potýkají se zřejmě nejtvrdšími dopady koronaviru.

Jak totiž informoval web Business Today, během dubna se na indickém trhu neprodalo jediné nové osobní silniční auto. Bavíme se přitom o zemi, která má 1.35 miliardy obyvatel. Důvodem jsou přitom přísná bezpečnostní opatření, kvůli kterým musela být uzavřena všechna automobilová dealerství.

Jediná silniční vozidla, která byla indickými automobilkami prodána, zamířila na export. A ani tak se nejednalo o příliš vysoká čísla. Například Maruti Suzuki exportovalo během dubna 632 vozidel, zatímco Mahindra & Mahindra si připsala 733 exportovaných vozů.

Přesto se automobilový průmysl zcela nezastavil. V prodeji totiž zůstaly užitkové stroje, jako například traktory, které jsou nezbytné pro fungování zemědělského průmyslu, který má v Indii stále silné postavení. Například Mahindra tak v dubnu prodala okolo 4,716 traktorů.

Celý automobilový trh ovšem v současnosti především vyhlíží zmírnění bezpečnostních opatření, které by ovšem ani tak nemuselo přinést rychlý návrat do normálu. Jak dodává Business Today, některá centra automobilové výroby budou mít problémy s dostatkem komponent potřebných k výrobě, což by mohlo způsobit další zpoždění a ztráty.

Nikdo tedy nemá jistotu, kdy se situace vrátí do normálu. Některé značky již údajně měly začít s přípravami, jiné už se prý pustily do opětovného spouštění výroby. Například společnost MG Motor měla spustit výrobu již v posledním týdnu minulého měsíce, aby co nejrychleji dohnala manko 15.000 vozů, které má doručit zákazníkům.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku