Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

O tento Rolls-Royce Phantom se rapeři poperou. A britská šlechta padne do mdlob

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Německému úpravci se neubrání ani nejluxusnější značky na trhu. V některých případech je to vyloženě škoda.

Phantom je unikátní vůz, který za dva roky oslaví sto let. V roce 2017 dorazila osmá generace luxusní limuzíny a zároveň vlajkové lodi značky Rolls-Royce. Jedná se o jeden z nejluxusnějších vozů na světě, ale přesto je tu jedna společnost, která věří, že jej dokáže pozvednout na vyšší úroveň.

Tou společností je německý úpravce Mansory. V sériové podobě má phantom 6,75litrový dvanáctiválec výkon 420 kW (571 k) a točivým momentem 900 Nm. Po úpravě od Mansory hodnoty vyrostou na 449 kW (610 k) a 950 Nm. 

Zvenku si nelze nevšimnout širokého uplatnění uhlíkových vláken. Mřížka chladiče je lakována do leskle černé barvy a disponuje jemným modrým podsvícením. Přídavná světla pro denní svícení se zdají být navíc a zbytečná, ale jsou tu. 

Součástí balíčku je nová kapota pokrytá karbonem, rozšířené boční prahy a umělý difuzor. Novinkou jsou zde dále dva menší zadní spoilery, jeden nad zadním oknem a druhý na víku kufru. Nová, černě lakovaná kola FD.15 jsou o velikosti čtyřiadvaceti palců.

Video se připravuje ...

Přes obě strany vozu se táhne tenký modrý pruh, který navazuje na podsvícenou mřížku chladiče. Modrá se objevuje i na logu a středových krytkách kol. V interiéru je tato modrá dominantní. Křiklavý odstín je na stropnici, palubní desce, volantu, kožených sedačkách, ve výplních dveří.. prostě všude, kde to jde. Mansory své logo doplňuje na opěrky hlavy, bezpečnostní pásy a lišty dveří. 

Názor na tuto úpravu Mansory bude jako vždy velmi různorodý. Své kupce si ale určitě najde, jinak by v podobných výstřelcích německý tuner nepokračoval.

Dominik Kovář
Diskuze (0)

Doporučujeme